Strona głównaGryAktualnościEpic Games z nagrodą BAFTA za swój wkład w branżę gier wideo

Epic Games z nagrodą BAFTA za swój wkład w branżę gier wideo

Nagroda zostanie wręczona podczas ceremonii na tegorocznych targach E3.

Specjalna Nagroda rozdawana co jakiś czas przez BAFTA, Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, tym razem uhonoruje Epic Games. W oficjalnym ogłoszeniu Dr. Jo Twist, przedstawiciel komitetu BAFTA dotyczącego gier, mówi o wielkim wpływie na branżę oraz napędzaniu kreatywności osób, które później sami zdobywali statuetki.

Zobacz: Epic Games kupuje twórców Rocket League. Gra zniknie ze Steama? 

Trzeba pamiętać o tym, że Epic Games to nie tylko Fortnite. Firma kojarzona teraz głównie z popularnym battleroyale na rynku istnieje od 1991 roku i jest odpowiedzialna również za Gears of War czy Unreal Engine. Biorąc pod uwagę liczbę tytułów stworzonych na ich silniku, udział Epic w branży faktycznie nie ulega żadnej wątpliwości.

W przeciwieństwie do corocznych nagród BAFTA, nagrody specjalne rozdawane są nieregularnie. Epic Games znalazło się w bardzo wąskim i imponującym gronie. Poprzedni zwycięzcy to Sam House i Leslie Benzies z Rockstar Games, Markus „Notch” Persson, Amy Hennig, Brenda Romero, Brandon i Marc Merrill z Riot Games oraz Nolan North.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię