Strona głównaGryAktualnościEpic Games kupuje twórców Rocket League. Gra zniknie ze Steama?

Epic Games kupuje twórców Rocket League. Gra zniknie ze Steama?

Epic Games kupiło właśnie firmę Psyonix, czyli twórców popularnej gry Rocket League. Czy to oznacza, że produkcja wkrótce zostanie wycofana ze Steama i będzie dostępna tylko w Epic Games Store?

Epic Games robi wszystko, aby rywalizować ze Steamem. Firma nie tylko zwiększyła procentowe wpływy twórców ze sprzedaży ich własnych gier, ale też płaci deweloperom za to, aby ich tytuły były przez jakiś czas dostępne tylko w Epic Games Store. Teraz dochodzi do tego jeszcze jedna „taktyka”. Firma, która stoi za Fortnite’em i silnikiem Unreal Engine, właśnie kupiła twórców Rocket League. Czy to oznacza, że gra zniknie ze Steama?

Zobacz: Sprawdź nasz sklep Gaming Society!

– Rocket League zawsze było grą napędzaną przez społeczność graczy i teraz, gdy dołączyliśmy do Epic, jeszcze lepiej będziemy mogli służyć naszej społeczności. W skrócie – nic się nie zmienia. Nadal chcemy dostarczać regularne aktualizacje, nowe treści i nowe sposoby rozgrywki. W dłuższej perspektywie chcemy udostępnić Rocket League w Epic Games Store i wykorzystać naszą relację z Epic, aby rosnąć. Wierzymy, że udostępnienie gry nowym osobom i lepsze wsparcie to zwycięstwo wszystkich stron – głosi oświadczenie Psyonix.

Czy to oznacza, że gra zniknie ze Steama i będzie dostępna tylko w Epic Games Store? Tak początkowo zostało odebrane oświadczenie twórców Rocket League. Jednak w rzeczywistości taka decyzja nie została jeszcze podjęta i nie sądzę, aby kiedykolwiek została podjęta. Wycofanie Rocket Leage ze Steama byłoby strzałem w kolano i nikt nie jest tak szalony, aby zdecydować się na taki krok. Taką mam przynajmniej nadzieję…

Zobacz: Epic Games Store opłaca kolejne studio i otrzymuje grę na wyłączność?

A samo połączenie Epic Games i Psyonix nie powinno nikogo dziwić. Obie firmy mają swoje siedziby w Północnej Karolinie, w mieście Raleigh. Wcześniej wielokrotnie ze sobą współpracowały, między innymi w trakcie tworzenia silnika Unreal Engine czy też gier Unreal Tournament 2004 i Gears of War.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię