Strona głównaGryAktualnościPolacy nie mogą grać w pokera w… Red Dead Redemption Online

Polacy nie mogą grać w pokera w… Red Dead Redemption Online

Tryb online w grze Red Dead Redemption 2 wyszedł z fazy beta. Jednocześnie twórcy udostępnili sporą aktualizację, która poprawiła i dodała wiele elementów. Jedną z nowości jest możliwość grania w pokera. Niestety, Polacy z niej nie skorzystają.

Przedwczoraj w Red Dead Redemption Online udostępniono nową aktualizację, a wraz z nią pojawiła się możliwość grania z innymi użytkownikami w pokera. Stoły do tej klasycznej gry karcianej znajdują się w pięciu różnych lokacjach: Flatneck Station, Blackwater, Saint Denis, Valentine i Tumbleweed. Ale na tym dobre informacje się kończą, a przynajmniej dla Polaków. Okazuje się, że pracownicy Rockstar Games prawdopodobnie znają polskie prawo, bowiem zablokowali nam możliwość grania w wirtualnego pokera, nawet w swojej własnej grze.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 – kiedy premiera na PC?

Jeśli podejdziecie do jednego ze stołów, to w ogóle nie pojawi się Wam opcja dołączenia do gry prywatnej lub publicznej. Polacy nie widzą ani stosownych ikon, ani komend. Co więcej, do gry nie mogą nas też zaprosić znajomi z innych krajów. To jasny dowód na to, że nie jest to przypadek. Poker w Red Dead Redemption Online został celowo zablokowany na terenie naszego kraju.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 na PC tylko w Epic Games Store i Social Club?

Ale okazuje się, że nie jesteśmy tutaj jedyni. Poker w grze Rockstar został zablokowany także w Czechach, Argentynie, Kostaryce, Luksemburgu, Islandii, Kuwejcie i Izraelu. Najprawdopodobniej gra rozpoznaje dany kraj po adresie IP gracza i na tej podstawie decyduje o zablokowaniu możliwości grania w pokera lub nie. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie jest to wina twórców Red Dead Redemption 2. Można powiedzieć, że nie mieli większego wyboru. Do blokady zmusza ich prawo obowiązujące na terenie danego państwa. W Polsce poker online jest zabroniony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

3 KOMENTARZE

    • Nie jeśli możesz te „pieniądze” w grze kupić i np. pomnożyć lub stracić. To jest właśnie hazard. Bo co innego jak miałeś w San Andreas kasyno i grałeś kasą wirtualną – tam nie mogłeś kupić kasy w grze za prawdziwą kasę. Tak samo by było jakby były kasyna w GTA Online…
      Coś gdzieś Ci dzwoni ale chyba nie w tym kościele 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię