Advertisement
Strona głównaEsportCounter-StrikeOficjalnie: ESL zorganizuje kolejnego Majora CS:GO. Tym razem w Brazylii

Oficjalnie: ESL zorganizuje kolejnego Majora CS:GO. Tym razem w Brazylii

ESL ogłosiło, że pierwszy turniej rangi Major CS:GO w 2020 roku zorganizuje w Brazylii. Konkretnie – w Rio De Janeiro.

Jak zwykle przy okazji turniejów rangi Major, tak i ten będzie miał pulę nagród wynoszącą 1 milion dolarów. Faza play-off zostanie zorganizowana w Jeunesse Arena, która gościła już turnieje esportowe – Mid-Season Invitational League of Legends oraz finały ligi Rainbow Siex Siege w 2018 roku. Hala ma pojemność aż 18 tysięcy miejsc.

Zobacz: CS:GO nigdy nie było tak popularne, jak w tym momencie

W przeciwieństwie do Majora StarLadder, którego wszystkie trzy etapy rozgrywały się przy udziale publiczności, Major w Rio pozwoli widzom zobaczyć zmagania tylko w ostatniej fazie. Bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży 12 grudnia. Ceny? Najtańsza, 1-dniowa wejściówka będzie kosztowała około 17-22 dolarów, natomiast bilet wstępu na całą fazę play-off to wydatek rzędu około 260-290 dolarów.

Zobacz: Gracz CS:GO złapał 15 tys. cheaterów. Użył do tego sztucznej inteligencji

Po raz pierwszy w turnieju tej rangi, wszystkie cztery Minory, czyli ostatnia faza turniejów kwalifikacyjnych, będą rozgrywane jednocześnie – od 26 kwietnia do 3 maja. Awansują z nich po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju, plus dwie wyłonione w procesie Minor Play-In, czyli turnieju ostatniej szansy dla drużyn z 3. miejsc. Pewne gry w Challengers Stage są już G2, CR4ZY, MiBR, North, FaZe Clan oraz mousesports. 8 najlepszych z Challengers Stage dołączy w Legends stage do 8 najlepszych zespołów poprzedniego Majora – Astralis, Team Liquid, Na`Vi, AVANGAR, ENCE, Vitality, EG i 100Thieves.

Jeśli chodzi o daty – prezentują się następująco:

  • Minory: 26 kwietnia – 3 maja
  • Challengers Stage: 11-14 maja
  • Legends Stage: 16-19 maja
  • Champions Stage: 21-24 maja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię