Strona głównaEsportCounter-StrikeESL Mistrzostwa Polski CS:GO - 24. sezon w nowej, odświeżonej formule

ESL Mistrzostwa Polski CS:GO – 24. sezon w nowej, odświeżonej formule

ESL zapowiedziało dziś nową, odświeżoną formułę, w jakiej odbędą się ESL Mistrzostwa Polski w ramach 24. sezonu.

Jedna z niewielu rzeczy, jakie nie ulegną zmianie jeśli chodzi o 24. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO to pula nagród. Ta po raz kolejny wyniesie 100 tysięcy złotych, a oprócz tego będzie można zdobyć awans do ESL Pro League Conference Stage. Zwiększy się jednak liczba zespołów walczących o nagrody i prestiż – tym razem będzie ich 12, a nie jak do tej pory – 10. Zostaną one podzielone na dwie grupy, w ramach których odbędą się podwójne spotkania w formacie BO1.

Filmowa zapowiedź 24. sezonu ESL Mistrzostw Polski

Walka o udział w wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski wystartuje 5 lutego. Najpierw zobaczymy dwie rundy otwartych kwalifikacji, a potem rozgrywki zamknięte. W kwalifikacjach udział może wziąć każdy chętny zespół.

Zobacz: IEM Katowice 2022 – X lat legendarnego wydarzenia i sporo zmian

Bardzo dobrą wiadomością dla polskich kibiców powinien być fakt, że trzy pierwsze kolejki fazy zasadniczej zostaną rozegrane w studiu ESL Polska w Katowicach i z udziałem publiczności. W dodatku – w trakcie IEM Katowice 2022, a dokładnie w przerwie pomiędzy fazą play-in, a finałami w Spodku. Dokładniej, będą to 22, 23 i 24 lutego. Oczywiście ESL Mistrzostwa Polski będzie też można śledzić na kanale ESL CSGO Polska na Twitch. Faza play-off wiosennej rundy zostanie rozegrana 19, 23 i 24 kwietnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię