Strona głównaEsportIEM Katowice 2022 - X lat legendarnego wydarzenia i sporo zmian

IEM Katowice 2022 – X lat legendarnego wydarzenia i sporo zmian

Wielkimi krokami nadchodzi jubileuszowa, X edycja IEM Katowice. Wraca do Spodka z publicznością i wieloma zmianami.

Na jednym z aftermovie po IEM Katowice, jak również na nowym materiale, promującym imprezę, słychać jak OJ Borg mówi, że impreza ta jest nazywana największym na świecie wydarzeniem esportowym nie bez powodu. I tak faktycznie jest – Intel Extreme Masters to najdłużej trwający cykl w historii esportu, a IEM Katowice otworzył zawodnikom i fanom największe areny na świecie. W 2022 Katowice będą stolicą esportu już po raz 10, a skoro jubileusz to pora na huczne świętowanie.

Przede wszystkim – pula nagród. Na turnieje CS:GO i StarCrafta II przeznaczono łącznie 1,5 miliona dolarów. Jednak celebracje zaczynają się już teraz. Przede wszystkim, jej elementem jest dedykowana strona poświęcona zarówno historii turnieju jak i jego tegorocznej edycji. Cała kampania została opatrzona krótkim, ale jakże wymownym “X”. Od 11 stycznia fani esportu znajdą na wspomnianej stronie wszelkiego rodzaju materiały, związane z ostatnią dekadą IEM i esportu.

Kolejna zmiana to odświeżony wizerunek cyklu. Począwszy od Katowic, zmieni się szata graficzna, która z jednej strony ma łączyć wszystkie turnieje z cyklu Intel Extreme Masters, a z drugiej – wpisywać się w zapoczątkowane w 2019 roku zmiany w ESL.

Zobacz: Gala ESL Mistrzostw Polski – znamy laureatów pierwszej edycji

Dla publiczności najważniejsze zaś będą dwie zmiany. Po pierwsze, po przerwie będą oni mogli znowu na żywo śledzić zmagania swoich ulubionych zawodników oraz drużyn. Przeznaczone temu będą zarówno trybuny w Spodku jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Całe wydarzenie będzie biletowane – 3. tura biletów pojawi się w styczniu, więc będzie jeszcze szansa zdobyć wejściówkę.

Cały czas jednak należy pamiętać, że trwa pandemia, która wciąż ma wpływ na trwające wydarzenia. Z tej racji, wszyscy obecni na IEM Katowice 2022 musi mieć ważny Unijny Certyfikat Covid, ponad to w tym roku nie powstanie strefa Expo.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie X Lat IEM Katowice.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię