Strona głównaEsportCounter-StrikeESL One Rio odwołane! 2020 pierwszym rokiem bez majora CS:GO

ESL One Rio odwołane! 2020 pierwszym rokiem bez majora CS:GO

ESL potwierdziło smutną informację – major ESL One Rio został odwołany, a rok 2020 będzie pierwszym w którym zabraknie turnieju tej rangi.

Globalny kryzys związany z pandemią koronawirusa nadal zaburza rozgrywki CS:GO i innych dyscyplin esportu. Tym razem “dostało się” jednym z najważniejszych rozgrywek – Majorowi CS:GO. Wydarzenie, które miało się odbyć w brazylijskim Rio de Janeiro i już raz zostało przełożone, tym razem zostało całkowicie odwołane. Cały system Majorów został wstrzymany na czas nieokreślony. Valve aktualnie nie jest w stanie przewidzieć kiedy i w jaki sposób turnieje rangi Major powrócą, ale zarówno twórcy CS:GO jak i ESL planują zorganizować turniej w Rio jak tylko warunki na to pozwolą.

ESL One Rio 2020

ESL One: Rio pierwotnie miało zostać zorganizowane w połowie maja. Potem rozgrywki przełożono na listopad, wykorzystując tym samym slot, który normalnie byłby zajęty przez drugi Major w roku. Jednocześnie pula nagród została zwiększona do 2 milionów dolarów. Zamiast Majora, do kalendarza rozgrywek trafił turniej IEM Pekin-Haidian, który zostanie rozegrany online. Wezmą w nim udział cztery regiony, a pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów.

Zobacz: Aktualizacja CS:GO – nowe mapy i zmiany Trybu Zaufanego

Co ciekawe, ESL na swojej stronie umieściło informację, że pierwszym LAN-em po koronawirusowej przerwie ma być, zaplanowany na grudzień, IEM Global Challenge 2020. Ma to być rywalizacja 8 zespołów, zorganizowana w Kolonii, w Niemczech. Jednak przy turnieju widnieje dopisek, że to “plan A”, uzależniony od sytuacji z COVID-19.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceESL
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię