Strona głównaEsportESL zorganizuje kolejnego Majora. Czy największy na świecie turniej CS:GO wróci do...

ESL zorganizuje kolejnego Majora. Czy największy na świecie turniej CS:GO wróci do Katowic?

Jak podaje serwis dbltap.com, Valve zdecydowało już kto i kiedy zorganizuje kolejny turniej rangi Major w CS:GO. Organizatorem ma być firma ESL, a prawdopodobna data to przełom lutego i marca.

Widząc te dwie informacje nie sposób oprzeć się oczywistemu skojarzeniu – informacje te jak ulał pasują do turniejów organizowanych przez ESL co rok w Katowicach, właśnie na przełomie lutego i marca. Sprawę powinien również ułatwić fakt, że turniejów w ramach Intel Extreme Masters nie dotyczy umowa pomiędzy ESL a Facebookiem, według której platforma ta ma wyłączne prawa na główną relację – to również byłoby spełnienie jednego z warunków do organizacji Majora.
Jeśli na serio rozważać Katowice jako lokalizację kolejnego turnieju tej rangi, pozostaje jeszcze jedna niewiadoma – co z turniejem SC2? Valve zwraca szczególną uwagę, by turniej CS:GO był wyłącznym w trakcie trwania danego wydarzenia “obdarowanego” rangą Major, a katowicki IEM to zawsze były minimum dwa turnieje – CS:GO i StrarCraft II. ESL póki co na temat tych informacji odmawia jakichkolwiek komentarzy. Pozostaje trzymać kciuki, by nieoficjalne informacje okazały się prawdziwe, bo polscy kibice zdecydowanie zasługują na tak duży turniej.

Źródło: dbltap.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię