Strona głównaWiadomościStreamerzy i Youtuberzy charytatywnie zagrają dla chorych na nowotwory

Streamerzy i Youtuberzy charytatywnie zagrają dla chorych na nowotwory

W najbliższy weekend odbędzie się charytatywny stream na kanale NvidiaGeForcePL na Twitchu. W trakcie 36-godzinnej transmisji będzie okazja obejrzeć wielu znanych streamerów, youtuberów i profesjonalnych graczy, w tym np. pashęBicepsa z Virtus.pro.

Charytatywny stream na kanale NvidiaGeForcePL odbędzie się w dniach 9-10 grudnia. Transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa przez 36 godzin. W tym czasie wszystkie donacje od widzów zostaną przekazane na rzeczy fundacji DKMS, czyli na pomoc osobom z nowotworami krwi. Poza tym organizatorzy postawili na edukację. Przez cały czas uczestnicy Nvidia Charity Stream będą namawiać widzów do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

– Z raportu ośrodka badawczego TNS Polska dla naszej fundacji wynika, że czterech na pięciu Polaków opowiada się za ideą dawstwa szpiku, a jednocześnie ponad dwie trzecie Polaków nie wie, co to tak naprawdę oznacza – tłumaczy dr Tigran Torosian, lekarz hematolog i dyrektor medyczny Fundacji DKMS. – Niczym to Dawcy nie grozi. Zresztą od dawna w ogromnej większości przypadków komórki macierzyste pobiera się z krwi obwodowej – podkreśla.

Cały stream będzie realizowany ze studia w Warszawie, gdzie zjadą się największe gwiazdy polskiego Twitcha i YoTube’a. Będzie okazja zobaczyć między innymi Izaka, reZigiusza, pashęBicepsa, Nervariena i Wonzia. Swoje umiejętności zaprezentują też drużyny PRIDE, Team Kinguin oraz AGO Gaming. Oprócz tego pojawi się wiele zaproszonych gości, np. Krzysztof ‘Jankes’ Jankowski – prezenter znany z Radia ESKA i TVP2 oraz Wojciech ‘Łozo’ Łozowski – były lider zespołu Afromental. Partnerem inicjatywy jest firma Acer, która dostarczy między innymi komputery Predator G6 z kartami graficznymi GeForce GTX, na którym będą grać uczestnicy akcji.

Źródło: Nvidia

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię