Strona głównaEsportCounter-StrikeW CS:GO wykryto groźną "dziurę". Hacker może zdalnie narazić Was na VAC-bana

W CS:GO wykryto groźną „dziurę”. Hacker może zdalnie narazić Was na VAC-bana

Widzieliśmy już różne pomysły na włam na komputer niczego nie podejrzewającego użytkownika, ale chyba jeszcze żaden w tak bezczelny sposób nie dotyczył jednej z najpopularniejszych gier esportowych – CS:GO – jak exploit, który pojawił się w ciągu ostatnich godzin.

O co chodzi? Z różnych zakątków internetu (m.in. Reddit i Twitch) docierają sygnały, że CS:GO jest obiektem ataku “nieznanych sprawców”, którzy są w stanie zdalnie odpalić nam cheaty, a co za tym idzie – narazić na poważne konsekwencje ze strony Valve. Atak wygląda następująco: w trakcie oczekiwania na rozpoczęcie meczu w lobby pojawia się obcy gracz, zostaje wyrzucony, ale mimo to po śmierci jednego z “właściwych” graczy, aktywują mu się cheaty, których nigdy u siebie nie włączali. Po chwili od zaistnienia takiej sytuacji wielu graczy zostało rozłączonych z serwerem z komunikatem o karze VAC.

Zobacz: Dwa popularne, płatne cheaty do CS:GO udostępnione za darmo

Jeśli i Was spotkała podobna, dziwna sytuacja na serwerze, dajcie o tym znać przede wszystkim na adres oficjalnego wsparcia Valve: CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com. Podzielcie się też informacją u nas w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię