Strona głównaGryAktualnościF1 2021 – Codmasters zdradza datę premiery i kilka szczegółów gry

F1 2021 – Codmasters zdradza datę premiery i kilka szczegółów gry

Codmasters i Electronic Arts oficjalnie ogłosili datę premiery F1 2021. Wyścigi nowej generacji trafią na PC za pośrednictwem Steam jeszcze tego lata. Z tej okazji przedstawiono zwiastun gry.

Premiera F1 2021 zaplanowana jest na 16 lipca tego roku na PC. W najnowszej odsłonie serii pojawią się zespoły, kierowy oraz tory Mistrzostw Świata F1 FIA 2021. Gra wchodzi również w zupełnie nowy rozszerzony tryb fabularny, tryb kariery z opcją dla dwóch graczy oraz trzy nowe tory. Nowe tory to Portimao, Imola i Jeddah. Będą one dostępne dla wszystkich graczy jako bezpłatna zawartość po premierze.

Zobacz: Xbox obiecuje produkcję serii mini-lodówek – konsol

W Braking Point, czyli zupełnie nowym trybie fabularnym, gracze wyruszą w podróż, awansując z szeregów Formuły 2 do światowej ligi F1. Dodatkowo smaczku rozgrywce dodadzą wydarzenia, zarówno te na torze jak i poza nim.

Gra rozszerza również kultowy tryb kariery o nową opcję dla dwóch graczy, która pozwala znajomym dołączyć przez sieć i grać w trybie współpracy lub wybierać różne zespoły i rywalizować ze sobą w synchronicznych sesjach wyścigowych. Każdy kierowca ma pełną kontrolę nad swoimi asystami, co pozwali graczom łączyć się i rywalizować na wszystkich poziomach. Tryb kariery wprowadza również prawdziwy sezon wyścigowy, umożliwiając graczom rozpoczęcie sezony w dowolnym momencie rzeczywistego sezonu.

We wszystkich trybach powracają funkcje kierowca-menedżer my Team, podzielony ekran dla dwóch graczy, opcje krótkiego sezonu dla F1 i F2.

Lee Mather, dyrektor gier franczyzowych w Codemasters, powiedział:

Punkt hamowania to ekscytująca innowacja, nad którą pracowaliśmy latami. Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć rozgrywkę i pozwolić graczom przeżyć wzloty i upadki życia w Formule 1 zarówno na torze, jak i poza nim. Braking Point zmienia grę i stawia graczy w centrum uwagi w największym widowisku wyścigowym na świecie.

Paul Jeal, starszy dyrektor ds. Franczyzy F1 w Codemasters, dodał:

Stwarzamy większy wybór i nowe sposoby gry. Start sezonu rzeczywistego pozwala graczom dostosować karierę do sezonu F1. Dodanie kariery dla dwóch graczy wprowadza nowe wyzwania do kultowego trybu gry. Gracze mogą teraz wybrać grę kooperacyjną i uczestniczyć w sukcesie lub rywalizować i dążyć do osobistej chwały.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcedsogaming
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię