Strona głównaKonsolePS5 – Sony cichaczem dodaje opcje HDMI Link, która działa jak chce

PS5 – Sony cichaczem dodaje opcje HDMI Link, która działa jak chce

Sony udostępniło dziś aktualizację oprogramowania PS5. Po ciuchu została też przemycona funkcja HDMI Link oraz możliwość automatycznej dezaktywacji HDR i kilka dodatkowych opcji.

Funkcja HDMI Link wiąże ze sobą telewizor z PS5. W przypadku włączenia jednego z urządzeń, drugie uruchamia się automatycznie – w uproszczeniu. HDMI Link podzielone jest na dwie funkcje Power Off Link (jeśli wyłączysz TV, PS5 przejdzie w tryb spoczynku) i One-Touch Play (jeśli włączysz PS5, TV włączy się i automatycznie przełączy wejście do PS5).

Zobacz: Xbox obiecuje produkcję serii mini-lodówek – konsol

Teraz oba te ustawienia znajdziecie w menu system w podmenu HDMI. Najbardziej przydatna jest druga opcja, zwłaszcza gdy do TV mamy podpiętych kilka urządzeń. Nie musimy dzięki temu przełączać się na właściwy port, TV zrobi to za nas. Niestety jak donosi ekipa serwisu Kotaku, HDMI Link nie działa z każdym telewizorem i każdym monitorem, na części urządzeń działa tylko połowicznie.

Nie wiadomo na razie jakie warunki musi spełniać odbiornik. Sony na razie też milczy w tej sprawie. Prawdopodobnie trzeba czekać na kolejną poprawkę.

Dzisiejsza aktualizacja zapewnia również możliwość przerzucania gier na zewnętrzne nośniki USB. Co prawda nie odpalimy z nich gier, ale zawsze to i tak lepsze rozwiązanie niż pobieranie gry od nowa w przypadku gdy dysponuje się wolnym łączem.

Kolejny cios w serce to brak możliwości wyłączenia konsoli przez przytrzymanie przycisku PS na DualSense. Może następnym razem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię