Strona głównaWiadomościFacebook i Instagram obniżają jakość wideo w Europie

Facebook i Instagram obniżają jakość wideo w Europie

Facebook i Instagram są kolejnymi serwisami – po Netflixie i YouTubie – które obniżają jakość wideo w Europie z powodu przeciążenia światowej sieci.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie więcej czasu spędzają w domach. To przekłada się na ruch w światowej sieci, która nie do końca dobrze radzi sobie z tak dużym zainteresowaniem. Dlatego też Unia Europejska poprosiła największe firmy internetowe o tymczasowe obniżenie jakości wideo, aby odciążyć dostawców internetowych.

Na taki krok zdecydowały się już takie firmy jak: Netflix, YouTube oraz Amazon Prime Video. Teraz do tego grona dołączają też Facebook i Instagram. Na nich również obniżony zostanie bitrate plików wideo w trosce o europejskich użytkowników. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim może się to podobać, ale to rozwiązanie tymczasowe i konieczne.

– Aby złagodzić potencjalne przeciążenie sieci, tymczasowo obniżymy bitrate filmów na Facebooku i Instagramie w Europie. Jesteśmy oddani współpracy z naszymi partnerami w celu ograniczenia przepustowości w okresie dużego zapotrzebowania, jednocześnie zapewniając ludziom możliwość pozostania w kontakcie za pomocą aplikacji i usług Facebooka podczas pandemii COVID-19 – brzmi oświadczenie Facebooka.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię