Strona głównaWiadomościNetflix ogranicza jakość video o 25% - w trosce o obciążenie światowej...

Netflix ogranicza jakość video o 25% – w trosce o obciążenie światowej Sieci

Przedstawiciele Netflixa potwierdzili właśnie, że ograniczą o 25% bitrate wyświetlanych przez siebie materiałów na terenie Europy. Ograniczenie ma potrwać przez najbliższe 30 dni. Wszystko w związku z gigantycznym wykorzystaniem sieci jakie nastąpiło w ostatnich dniach.

Obciążenie to ma oczywiście swoje podłoże w koronawirusie i idącej za tym kwarantannie, jaka obowiązuje w wielu krajach. Wielu ludzi, szukając sobie zajęcia, sięga po internet – niesamowicie przy tym obciążając łącza.

Zobacz: Wiedźmin Netflix – zdjęcia z planu przedstawiają elfy ze Scoia’tael

Decyzja ta to odpowiedź na wezwanie komisarza rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, Thierry’ego Bretona, który skierował je nie tylko do platform streamingowych, ale też dostawców internetu i pojedynczych użytkowników. Wszystko w obawie o sprawność Sieci w nadchodzących tygodniach. Jeśli zaś o sam Netflix chodzi, to o ile można było się spodziewać, że rozważą prośbę komisarza, to chyba nikt nie przypuszczał, że decyzja zapadnie tak szybko. Z drugiej strony – w samych tylko Włoszech przyrost wykorzystania Sieci wzrósł o 75% w ciągu ostatniego weekendu. Ludzie korzystają tam z Internetu nie tylko do zabicia nudy, ale również do zdalnej pracy.

Zobacz: Koronawirus wstrzymuje prace nad 2. sezonem Wiedźmina

Nie wiadomo czy w ślad za Netflixem pójdą inni usługodawcy, jak na przykład Youtube.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię