Strona głównaGryAktualnościOficjalny, rządowy serwer Minecrafta jako sposób na nudę w czasie kwarantanny

Oficjalny, rządowy serwer Minecrafta jako sposób na nudę w czasie kwarantanny

Ogólnokrajowa kwarantanna, którą wszyscy przechodzimy, powoduje zmiany, jakich jeszcze miesiąc temu nikt by się nie spodziewał. A już na pewno nie tego, że rząd będzie chronił obywateli (głównie tych najmłodszych)… grami.

W ciągu ostatnich tygodni sporo się mówi na temat tego, że najlepsze co można teraz zrobić to zasiąść przed konsolą lub komputerem, odpalić ulubioną grę i w ten sposób przeczekać najbliższe tygodnie. Rząd, a konkretnie Ministerstwo Cyfryzacji idzie jeszcze dalej. Uruchamia… oficjalny, rządowy serwer Minecrafta.

Zobacz: Razer rozpoczyna produkcję masek do ochrony przed koronawirusem

Im ładniejsza pogoda, tym mniejsza liczba dzieci ma ochotę tkwić w czterech ścianach, mimo apeli wielu osób. Wiele firm udostępnia narzędzia do zdalnej nauki, ale to wciąż za mało. W końcu więc ktoś w Ministerstwie postanowił sięgnąć w kierunku (tak znienawidzonych jeszcze niedawno) gier. Rząd postanowił o założeniu serwera Minecrafta, gdzie zostanie rozegrany turniej o to, kto stworzy najlepsze kopie znanych budowli. Gra będzie trwała w trybie kreatywnym i jest przeznaczona dla graczy solo oraz ekip. Start serwera i konkursu przewidziano na 22 marca.

Zobacz: Bernie Sanders nauczy się grać w Minecrafta. Jest tylko jeden warunek

Ponadto uruchomiono stronę nazwaną Grarantanna, na której – oprócz informacji o serwerze – można znaleźć gry i quizy. Za ich rozwiązywanie można zdobyć planszówki historyczne. Oprócz tego – kilkadziesiąt łamigłówek i kursy (między innymi na temat tworzenia gier). Tu również będzie można wygrać nagrody, bo na końcu kursu pojawi się Game Jam Online, gdzie trzeba będzie stworzyć własną grę w 120 godzin. Na stronie znajdziecie też zapisy do gier RPG z udziałem Mistrzów Gry.

To teraz czekamy na propozycje dla nieco bardziej dorosłych graczy.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię