Strona głównaEsportFacebook z wyłącznością na angielską i portugalską transmisję ESL Pro League i...

Facebook z wyłącznością na angielską i portugalską transmisję ESL Pro League i ESL One

Nie, to nie pomyłka w tytule – od tego roku rozgrywki w ramach ESL Pro League oraz ESL One będą miały swoje angielskie i portugalskie transmisje wyłącznie na platformie Zuckerberga, a nie, jak do tej pory – w serwisie Youtube.

Zmiany ruszą od początku 7. sezonu ESL Pro League i potrwają co najmniej do końca 2019 roku. Oznacza to, że na FB zobaczymy 4 sezony ESL Pro League. Dotyczy to również wszystkich turniejów DOTA 2 i CS: GO rozgrywanych w ramach ESL One. Tutaj pierwsze transmisje na nowej platformie pojawią się z turnieju ESL One Genting 2018, czyli 23 stycznia. Ponad to na Facebook Watch pojawi się cotygodniowy, produkowany przez ESL program, dotyczący wydarzeń na scenie DOTA 2. Transmisje, o których mowa, mają być prowadzone w jakości 1080p i 60 fps, jak również w trybie VR. Oprócz tego ESL chce wykorzystać funkcję cross-posting, jaką również oferuje Facebook. W skrócie chodzi tutaj o możliwość dzielenia się transmisją z meczu także przez samych zawodników i drużyny ze swoimi fanami za pośrednictwem swoich stron na FB.

Przekazana dzisiaj informacja jest ciągiem dalszym informacji, że ESL planuje dostarczyć Facebookowi 5 tysięcy godzin materiału wideo. Firma chwali się, że dzięki współpracy z FB, w ciągu roku ich materiały wygenerowały 2,5 miliarda wyświetleń, a zasięg to ponad 300 milionów. 45% odbiorców zainteresowało się turniejami ESL dzięki promocji na FB.

Co sądzicie o takich zmianach? Spowodują one, że chętniej będziecie oglądać zmagania ulubionych esportowców na żywo, czy wręcz przeciwnie – śledzenie turniejowych zmagań na Youtube, Twitchu i innych platformach typowo do stremowania jest dla Was wygodniejsze? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię