Advertisement
Strona głównaWiadomościFake Friday podpowie czy sklepy manipulowały cenami przed Czarnym Piątkiem

Fake Friday podpowie czy sklepy manipulowały cenami przed Czarnym Piątkiem

Czarny Piątek to co roku okazja na zakupy w dużo niższych cenach. Co prawda do amerykańskiego wydania jeszcze nam daleko, ale chyba i tak jest dużo lepiej. Nie zmienia to faktu, że kilka sklepów zostało już przyłapanych na manipulacjach. Na szczęście teraz możemy to sprawdzić.

Niemal wszystkie sklepy próbują nas kusić niezwykłymi promocjami z okazji Czarnego Piątku. To okazja, aby konsole, akcesoria czy różnej maści sprzęty kupić w cenach co najmniej o kilkaset złotych niższych. Niektórzy wręcz czekają na ten dzień, aby nabyć wypatrzony model. Niestety, nie wszystkie sklepy postępują uczciwie. Już kilka z nich zostało złapanych na manipulacjach, przy których okazywało się, że przeceny są tak naprawdę iluzoryczne. Jak się przed tym uchronić?

Zobacz: Black Friday 2019 – najlepsze promocje i przeceny dla graczy

Tutaj z pomocą przychodzi serwis, na który dzisiaj trafiłem. Mowa o stronie Fake Friday. Nie wiem, kto jest jego twórcą, ale chyba możemy go uznać za małego bohatera. Na stronie możemy przeczytać:

– Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny.

Wystarczy w pasku wyszukiwania wpisać nazwę produktu, który szukamy i już po chwili otrzymujemy najniższą cenę z ostatnich 6 miesięcy. Dzięki temu mamy pewność, że promocja to rzeczywiście promocja, a nie manipulacja. Strona sprawdza najpopularniejsze sklepy RTV i AGD, czyli to, co chyba wszystkich interesuje najbardziej. Na szybko sprawdziłem kilka sprzętów i muszę przyznać, że rzeczywiście sklepy uraczyły nas ciekawymi promocjami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię