Strona głównaGryFallout 76 - jak współżyć i przeżyć w postnuklearnym świecie

Fallout 76 – jak współżyć i przeżyć w postnuklearnym świecie

W końcu zostało zniesione embargo na możliwość zamieszczania materiałów z Fallout 76. To spowodowało pojawienie się w sieci wielu informacji na temat gry oraz ciekawych gameplayów. Specjalnie dla Was zebraliśmy najlepsze kąski i udostępniamy je w tym artykule.

Akcja Fallout 76 rozgrywa się w zachodniej Wirginii, a gracze podczas rozgrywki mogą grać samodzielnie jak i dobierać się w grupy ułatwiające przeżycie w tym postnuklearnym świecie. Niezależnie jednak od tego czy gracie grupowo czy samodzielnie pamiętajcie, że Bethesda nie lubi morderców.

Jeżeli chcecie grać przeciwko innemu graczowi, on musi również wyrazić taką wolę. Jeżeli zabijemy kogoś kto nie chce brać udziału w rozgrywkach PvP automatycznie staniemy się poszukiwanym mordercą. Jako morderca będziemy widoczni na mapie dla innych graczy, sami nie mogąc nikogo zobaczyć. Inni gracze będą nas ścigać, ponieważ za naszą głowę została wyznaczona nagroda fundowana z naszej kieszeni. A w przypadku, gdy w kieszeni brak kapsli, dostajemy potężny debuff.

Co więcej kara za zabójstwo zostaje ustawiona na kilka godzin gry, a zegar tyka tylko w momencie, gdy gramy. Nie można, zatem obejść kary przez wyjście z gry. Mechanizm ten ma powstrzymać przed psuciem zabawy innym graczom, którzy nie chcą angażować się w rozgrywki PvP.

Innym ważnym aspektem Fallout 76 jest budowanie własnej bazy i jej ulepszanie. W Fallout 4 mogliśmy budować swoją bezpieczną przystać tylko w kilku określonych lokalizacjach. Jednak w Fallout 76 mamy do wyboru całą mapę i bazę możemy budować w dowolnym miejscu.

Chociaż mapa Fallout 76 jest ogromna może się zdarzyć, że ktoś założył już swoją bazę dokładnie w tym miejscu gdzie my budowaliśmy swoją. Jak gra rozwiązuje ten problem? Pierwszeństwo dostaje osoba, która zalogowała się pierwsza. Jeżeli dołączymy do gry i okaże się, że ktoś buduje w miejscu gdzie wcześniej znajdowała się nasza baza będziemy musieli się przenieść. W tej sytuacji nasza baza zostaje „spakowana” i możemy umieścić ją gdzieś indziej. Zadziała to niczym przenośny pompowany zamek.

Premiera Fallout 76 zapowiedziana na 14 listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię