Strona głównaGryTesty streamingu gier od Microsoft już w przyszłym roku

Testy streamingu gier od Microsoft już w przyszłym roku

Microsoft ogłosił, że pracuje nad własną usługą streamingu gier o nazwie Project xCloud. Celem projektu jest dostarczenie gier na komputery PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Publiczne testy usługi mają rozpocząć się już w przyszłym roku.

Jak wyszczególniono w komunikacie, gracze będą mogli używać kontrolera Xbox One podłączonego do kompatybilnych urządzeń. A w przypadku telefonów i tabletów będzie należało skorzystać z przelotki.

Usługa będzie korzystała z Azure od Microsoftu, jako szkieletu usługi do konfigurowania nowych centrów danych z dostosowanym sprzętem, który wykorzystuje części z Xbox One. Azure ma centa danych w 140 krajach, więc Microsoft uważam, że jest już w stanie wdrożyć usługę na szeroką skalę. Firma opracowuje również sposoby na zwalczenie opóźnień przy testach z łączami o prędkości 10 megabitów na sekundę. Ostatecznym celem jest udostępnienie transmisji strumieniowej w sieciach 4G.

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło wdrożenie własnej usługi umożliwiając granie w Assassin’s Creed Odyssey bezpośrednio na zakładce Chrome.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię