Advertisement
Strona głównaGryAktualnościFar Cry 6 jest inspirowany Kubą

Far Cry 6 jest inspirowany Kubą

Akcja Far Cry 6 będzie się rozgrywać na wyspie Yara. Wielu graczy zastanawiało się, skąd twórcy czerpali inspirację. Chociaż nawiązanie aż rzucało się w oczy, to teraz otrzymaliśmy potwierdzenie. Yara ma wiele wspólnego z Kubą.

Ubisoft kilka dni temu oficjalnie zapowiedział grę Far Cry 6. Ta zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X już 18 lutego 2021 roku. Wiemy, że akcja będzie rozgrywać się na wyspie Yara. Na niej trwa walka między aktualnie panującym prezydentem Antónem Castillo, a partyzantami, w liderach lub liderkę których wcieli się gracz. Niektórzy zastanawiali się, czy wyspa Yara rzeczywiście istnieje. Gdy szybko okazało się, że jest to całkowicie fikcyjna kraina, pojawiły się pytania o inspirację. Jeśli sądziliście, że Ubisoft wzorował się na Kubie, to mieliście rację.

Far Cry 6 - zdjęcia

Far Cry 6 na Kubie?

Na oficjalnym blogu Ubisoftu pojawił się wpis, w którym Navid Khavari ujawnia inspiracje, jakimi kierowali się twórcy Far Cry 6. Jak wiele osób podejrzewało, deweloper mocno wzorował się na Kubie (państwie, a nie jakimś tam Kubie). Wzięto pod uwagę nie tylko specyficzną stylistykę tego kraju, ale także jego sytuację geograficzno-polityczną. Co więcej, część twórców otrzymała zgodę, aby pojechać na Kubę. Dzięki temu mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda życie na wyspie, poznać kulturę tego kraju, a nawet porozmawiać z byłymi partyzantami, którzy walczyli o wyzwolenie państwa.

– Kiedy mówisz o wojnie partyzanckiej, jedziesz na Kubę. Byliśmy bardzo, bardzo szczęśliwi mogąc polecieć na Kubę. Spędziłem tam z zespołem około miesiąca, okrążając wyspę. Spotkaliśmy wielu niesamowitych ludzi, poznaliśmy muzykę i kulturę, a także prawdziwych byłych partyzantów. I to naprawdę był punkt wyjścia, ponieważ w przypadku naszej wyspy Yara nie tylko chcieliśmy opowiedzieć historię o współczesnej rewolucji partyzanckiej, ale także chcemy opowiedzieć historię o wyspie, która jest prawie zamrożona w czasie, jak żywa pocztówka z lat 60., którą gracze mogą zobaczyć i przejść – napisał Navid Khavari z Ubisoftu.

Jak podoba Wam się taka inspiracja? Osobiście liczę, że Far Cry 6 okaże się najbardziej klimatyczną odsłoną całej serii i już nie mogę się doczekać premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię