Strona głównaWiadomościHardwareIntel ma coś ważnego do przekazania

Intel ma coś ważnego do przekazania

Już 2 września odbędzie się specjalne wydarzenie, na którym Intel będzie miał coś ważnego do przekazania. To oficjalna informacja, ponieważ zaproszenia trafiły już do pierwszych dziennikarzy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rok 2020 roku jest – mówiąc delikatnie – nietypowy. Jeśli chodzi o branżę gier oraz hardware’u, to nie odbyło się kilka czy nawet kilkanaście wielkich imprez, a niektóre premiery zostały przełożone. Pomimo tego wielu producentów się nie poddaje i organizują własne pokazy, już tylko w wersji online. Nie inaczej jest w przypadku Intela, który na 2 września zaplanowana tajemnicze wydarzenie, na którym będzie miał „coś ważnego do przekazania”.

Zaproszenie na wydarzenie trafiło już do pierwszych dziennikarzy, więc jest to informacja w pełni oficjalna. Niestety, jest ono bardzo lakoniczne. Z prostej grafiki dowiadujemy się jedynie, że impreza zaplanowana jest na dzień 2 września. Poza tym Intel ma, jak już wspominałem, coś ważnego do przekazania. Ale co?

Intel - konferencja 2 września

Co pokaże Intel?

Teorii na temat głównego tematu imprezy jest co najmniej kilka. Serwis The Verge jest niemal pewny, że Niebiescy zaprezentują po raz pierwszy mobilne procesory Intel Core 11. generacji, czyli Tiger Lake. Miałoby to sporo sensu, bo kilku producentów laptopów zapowiedziało nowe urządzenia z układami Tiger Lake. Ich premiera ma się odbyć właśnie na jesień 2020 roku. Wypadałoby, aby Intel najpierw oficjalnie zaprezentował CPU. Z drugiej strony możemy po raz pierwszy oficjalnie usłyszeć o układach Intel Core 11. generacji, ale Rocket Lake-S. Mowa o modelach desktopowych, skierowanych do graczy. Może nie zostaną one zaprezentowane w pełnej krasie, ale Intel może przekazać pierwsze informacje na temat procesorów. W końcu w tym samym czasie AMD ma pokazać układy AMD Ryzen 4000 z architekturą Zen 3.

Intel Xe GPU

Nie można też wykluczyć, że Intel powie też co nieco o nadchodzących kartach graficznych Intel Xe. Co prawda niedawne plotki nie napawają wielkim optymizmem i nie wiadomo czy terminów uda się dotrzymać, ale firma jednak obiecała, że premiera odbędzie się w 2020 roku. Poza tym wrzesień 2020 to też bardzo intensywny okres. W tym samym miesiącu nowe grafiki mają pokazać zarówno AMD, jak i Nvidia. Intel prawdopodobnie nie chciałby zostać w tyle.

Na ten moment to jednak tylko domysły i warto poczekać na oficjalne informacje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię