Strona głównaRecenzjeGryFarming Simulator 22 - wrażenia po gameplayu z Gamescomu

Farming Simulator 22 – wrażenia po gameplayu z Gamescomu

Podczas tegorocznego Gamescomu mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się nowej odsłonie Farming Simulatora. 

Gamescom w tym roku niestety po raz kolejny odbył się online. Oprócz standardowych prezentacji wielu wydawców wciąż organizowało jednak zamknięte pokazy, gdzie uczestnicy mieli szansę bliżej przyjrzeć się ich produkcjom.

Podczas Gamescomu zadebiutował nowy gameplay trailer Farming Simulatora 22. W akcji widać kilka potężnych maszyn i parę nowych mechanik, których nie widzieliśmy w poprzednich częściach. Niedługo po debiucie tego zwiastuna wzięliśmy udział w prezentacji gry z udziałem jej twórców.

Zamiast przyglądać się kolejnemu zwiastunowi, oglądaliśmy jednego z deweloperów grającego w Farming Simulatora 22 i opowiadającego o nowych funkcjach. Wylądowaliśmy w lokacji inspirowanej francuskimi krajobrazami, gdzie głównym bohaterem błyskawicznie zostały winogrona. Pojawiają się one już podczas powyższego zwiastunu, ale jest to zaledwie przedsmak tego, co oferować będzie pełna wersja gry w listopadzie. Razem z winogronami zadebiutują maszyny, które pozwolą podlewać je i zbierać, żeby efektywnie wykorzystać swoje pola uprawne.

Największe wrażenie zrobił na mnie fakt, jak daleką drogę przez te wszystkie lata przeszedł Farming Simulator. Z pozornie niewielkiej, niszowej gry przerodził się w tytuł każdego roku wyczekiwany przez tysiące graczy. Dzięki wsparciu społeczności i rosnącemu zainteresowaniu grą deweloperowi udaje się realizować coraz to ciekawsze pomysły i wrzucać do gry jeszcze więcej maszyn.

Doskonałym tego przykładem jest mechanika Production Chains. Farming Simulator wyrasta ponad pielęgnowanie i zbieranie plonów. Kolejna odsłona gry pozwoli stawiać budynki, które umożliwią nam stworzenie własnego biznesu, gdzie wykorzystamy zbierane surowce. Możemy zbudować chociażby piekarnię, w której dostarczane przez nas mąka, cukier i masło zamienią się w ciasta oraz chleby, gwarantując nam dodatkowy przychód.

Podobnie jak wiele innych gier w ostatnich latach Farming Simulator 22 będzie oferować przepustki sezonowe. Tutaj kręcić będzie się to wokół sezonów. W ramach pierwszego Season Passa zyskamy dostęp do czterech, dużych aktualizacji. Zimą, wiosną i latem do gry trafią paczki nowej zawartości, w skład których wejdą różne maszyny oraz narzędzia. Jesienią przyszłego roku Giants Software planuje z kolei wypuścić potężną ekspansję.

Farming Simulator 22 zapowiada się na gratkę dla fanów gatunku. Z roku na rok seria coraz bardziej się rozwija, a najnowsza odsłona wygląda na testament postępu, jaki Giants Software zrobiło przez ostatnie lata. Nowa mapa zapowiada się na bardzo różnorodną i ma otworzyć przed graczami wiele różnych możliwości, których nie widzieliśmy w poprzednich częściach. Bardzo dobrze wróży również fakt, że Giants Software nie skończy rozwoju swojej gry w dniu premiery i już teraz planuje nową zawartość w ramach przepustki sezonowej.

Premierę Farming Simulatora 22 zaplanowano na 22 listopada. Gra ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox Series X/S oraz Google Stadia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię