Strona głównaEsportCounter-StrikeFaZe Clan mistrzami PGL Major Antwerp 2022 jako pierwsza międzynarodowa ekipa w...

FaZe Clan mistrzami PGL Major Antwerp 2022 jako pierwsza międzynarodowa ekipa w historii

Dwa tygodnie walki najlepszych z najlepszych za nami. FaZe Clan, jako pierwsza międzynarodowa drużyna, został mistrzem PGL Major Antwerp 2022.

PGL Major Antwerp 2022 znów pokazał, czemu miliony ludzi na świecie interesują się i kochają esport. Nie brakowało zaskoczeń, jak forma Bad News Eagles, którzy awansowali do fazy grupowej, nostalgicznego powrotu brazylijskiej ekipy Imperial do czasów świetności tej sceny, czy fenomenalnego występu rain’a, który trafił z nią w najlepszym możliwym momencie – na finał.

FaZe Clan PGL Major
HLTV / Josip Brtan

Sam turniej jako wydarzenie również pozytywnie zaskoczył – przyzwyczailiśmy się, że większość LANów w dużych halach cieszy się zainteresowaniem, ale bywały wyjątki – jak chociażby turnieje w Stanach. Gdy ogłoszono, że kolejny Major odbędzie się w Belgii, pojawiły się głosy pełne obaw – ten kraj raczej nie jest kojarzony z wielką pasją do CS:GO. Jednak po turnieju to chyba ulegnie zmianie – wiele osób było na tego typu wydarzeniu pierwszy raz, a nie ma lepszego sposobu by zakochać się w esporcie niż udział w niesamowitym turnieju na żywo.

Zobacz: Totalne Gituwy – były skład Izako Boars – zakontraktowane przez Natus Vincere!

Nie sposób oczywiście nie wspomnieć o potężnym polskim akcencie, jakim był udział ENCE z dwoma polskimi zawodnikami – Dychą i hadesem, oraz analitykiem – Trochu. Ekipa ta osiągnęła coś, czego nie udawało nam się dokonać przez kilka ostatnich lat – udział Polaków w półfinale turnieju takiej rangi to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Co prawda NaVi okazało się tutaj lepsze, ale przegrać z S1mple’m i jego ekipą to absolutnie żaden powód do wstydu.

Turniej turniejem, ale to oczywiście finał wzbudzał największe emocje. Padły kolejne ogromne liczby oglądalności – ponad 2,1 mln widzów. Wszyscy spodziewali się, że będzie to przede wszystkim pojedynek karrigana i S1mple’a, okazało się jednak, że to rain przejął pierwsze skrzypce w FaZe Clan, w ogromnym stopniu przyczyniając się do wygranej i zdobywając tytuł MVP turnieju. Natomiast karrigan w końcu spełnił swoje największe marzenie, zdobywając tytuł mistrzowski w wieku 32 lat, jako jeden z najstarszych, jeśli nie najstarszy zawodnik.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię