Strona głównaGryAktualnościFIFA 21: czy Electronic Arts po cichu osłabia karty?

FIFA 21: czy Electronic Arts po cichu osłabia karty?

Gracze FIFA 21 wysnuli teorię jakoby Electronic Arts po cichu osłabiało karty FUT, by przekonać ludzi do zakupu kolejnych, mocniejszych.

Fani trybu FIFA Ultimate Team zastanawiają się nad pewną teorią. Wielu z nich jest przekonanych, że Electronic Arts celowo i po cichu osłabia karty zawodników w FIFA 21 w kilka tygodni po ich wypuszczeniu, by w ten sposób przekonać graczy do wydania pieniędzy na kolejne paczki.

Zobacz: FIFA 21 pozwoli Wam śledzić ile wydaliście na grę

W trakcie całej rozgrywki w trybie FUT gracze starają się trafić na idealną kartę zawodnika, która spowoduje, że będą regularnie wygrywać kolejne mecze. Jednak po kilku meczach misternie ułożony skład przestaje działać. Wszystkiemu ma być winne właśnie potajemne nerfienie kart. Na Reddicie powstał nawet cały wątek na ten temat, w którym gracze wymieniają się doświadczeniami z zawodnikami, którzy wydawali się być tymi idealnymi. Nic na temat takich zmian nie pojawia się w dokumentacji aktualizacji, więc gracze sądzą, że Electronic Arts robi to po cichu.

FIFA 21 EA Sports

Wspomniany wątek zawiera nawet listę zawodników, którzy wyglądają na osłabionych. Jednak nawet jeśli EA próbuje wymuszać zakup nowych kart, to ukrycie nerfów byłoby bardzo trudne. Dataminerzy znaleźli kod, który może blokować tryb FUT w niektórych krajach – skoro udało się znaleźć coś takiego, równie łatwo byłoby się dogrzebać do wskazówek na nerfienie kart. 

Wygląda więc na to, że za gorsze wyniki odpowiedzialne jest co innego – na przykład niestabilne połączenie internetowe. Albo po prostu po wygraniu kilku meczów z rzędu, gracze trafiają na silniejszych przeciwników i stąd “nagłe” porażki. Oczywiście im dłużej EA nie zabiera głosu w tej sprawie, tym bardziej graczom wydaje się, że firma jest winna. Podobne oskarżenia pojawiały się już zresztą przy okazji FIFA 20 i również wtedy twórcy się do nich w żaden sposób nie odnieśli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię