Strona głównaWiadomościHardwareNvidia AD102 (Lovelace) ma mieć 18432 rdzeni CUDA

Nvidia AD102 (Lovelace) ma mieć 18432 rdzeni CUDA

Według kilku plotek Nvidia ma zaprezentować nową architekturę o nazwie Lovelace, nazwa ta wzięła się od brytyjskiej matematyczki Ady Lovelace.

Karty graficzne z tą architekturą mają pojawić się przed spodziewanymi układami Hopper, które mają być pierwszymi wielordzeniowymi układami graficznymi Nvidii. Układy graficzne Lovelace według przecieków to mają być ostatnie karty graficzne z monolitycznym rdzeniem GPU.

Spodziewamy się, że najnowsze karty graficzne wykorzystujące rdzeń AD102, będą składały się z 12 bloków Graphics Processing Cluster to jest dwa razy więcej niż w kartach graficznych Turing z rdzeniem GA102. Co więcej, taki rdzeń będzie miał do swojej dyspozycji 72 bloki Texture Processor Clusters (TPC) oraz 144 bloki Streaming Multiprocessors, a skoro jeden blok SM składa się z 128 rdzeni CUDA to stąd mamy nasz wynik 18432 rdzeni CUDA.

Kiedy pojawią się pierwsze karty graficzne z tą architekturą, tego jeszcze nie wiemy. Co więcej, nie wiemy, czy w ogóle się pojawią, ponieważ plany wydawnicze Nvidii, mogą zostać poddane rewizji i może się okazać, że ta architektura w ogóle nie wejdzie do produkcji.

Jeśli jednak plotki okazałyby się prawdziwe, to spodziewamy się, że karty graficzne z tą architekturą trafią do graczy pod nazwą GeForce RTX 40, tuż po serii RTX 30 SUPER (które jeszcze nie zostały zapowiedziane, ale spodziewamy się, że się w końcu pojawią).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię