Strona głównaGryAktualnościFIFA 21 na PC będzie w gorszej wersji

FIFA 21 na PC będzie w gorszej wersji

W zeszłym tygodniu EA Sports oficjalnie zapowiedziało grę FIFA 21. Tegoroczna odsłona piłki kopanej ma wykorzystywać możliwości konsol nowej generacji. Niestety, gracze PC-towi będą musieli obejść się smakiem, bo oni dostaną to gorsze wydanie.

Mogłoby się wydawać, że PC-ty nie powinny mieć problemów z grami na konsole nowej generacji. Co prawda PlayStation 5 i Xbox Series X będą sprzętami o niezłej wydajności, ale na rynku sporo jest procesorów i kart graficznych, które mogą jeszcze więcej. Może nie każdy ma też szybki dysk SSD, ale ich popularność w desktopach też systematycznie rośnie. Tymczasem EA Sports zdaje się tego nie dostrzegać, bowiem FIFA 21 w wersji na komputery będzie tą gorszą wersją z PS4 i XOne.

FIFA 21

FIFA 21 na PC w wersji z PS4 i XOne

Zostało to potwierdzone na oficjalnej stronie Electronic Arts w sekcji FAQ (Frequently Asked Questions – często zadawane pytania). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że FIFA 21 na PC będzie tą samą wersją, która trafi na konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Oznacza to, że pozbawiona będzie wielu nowych elementów, jak chociażby nowy system oświetlenia i renderowania grafiki, nowe modele zawodników czy też lepsze odwzorowanie kibiców na trybunach. Wiadomo było, że nie wszystko trafi na PC-ty (jak chociażby wsparcie dla kontrolerów haptycznych), ale decyzję EA Sports i tak trudno zrozumieć.

Jest też szansa, że Electronic Arts nie chce pokazywać możliwości FIFY 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X przed premierą konsol nowej generacji i dlatego na PC zobaczymy gorsze wydanie. Niektórzy zdają się sugerować, że z czasem firma może udostępnić na komputerach aktualizację, która poprawiłaby grę na komputerach. Osobiście w ogóle w to nie wierzę. Już kilkukrotnie zdarzało się, że PC-towcy dostawali grę piłkarską w gorszej odsłonie. Przecież dopiero od niedawna liga weekendowa na komputerach wygląda tak samo, jak na konsolach. Dlatego lepiej się pogodzić z faktem, że FIFA 21 na PC będzie tą gorszą…

FIFA 21

FIFA 21 zadebiutuje 9 października w wersji na PC, PS4, XOne oraz Nintendo Switch. Z czasem trafi również na konsole nowej generacji. Cały postęp i składy będzie można za darmo przenieść z obecnych sprzętów na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię