Strona głównaGryAktualnościFIFA Ultimate Team – zobacz ile zarobiło EA dzięki COVID-19

FIFA Ultimate Team – zobacz ile zarobiło EA dzięki COVID-19

Światowa pandemia wirusa COVID-19 spowodowała, że wzrosło zainteresowanie grami. Teraz EA podzieliło się konkretnymi liczbami, chwaląc się ile zarobili na FIFA, Apex Legends oraz The Sims dzięki kwarantannie. Kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy.

Wygląda na to, że deweloperzy i wydawcy gier nie tylko ominęli kryzys spowodowany światową pandemią koronawirusa, ale sporo dzięki niemu zarobili. Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson pochwalił się zyskami firmy z takich gier jak FIFA, Apex Legends oraz serii The Sims. Przychody z FIFA Ultimate Team podczas kwarantanny wzrosły o 70% w porównaniu do tego samego kwartału z poprzedniego roku.

Zobacz: Sony i Microsoft nie pokazali jeszcze najlepszych gier?

W opublikowanym przez EA sprawozdaniu finansowym możemy przeczytać kilka szczegółów dotyczących wzrostu zysków firmy dzięki pandemii COVID-19. Światowa kwarantanna została wprowadzona na początku kwietnia tego roku. Zaowocowało to pojawieniem się dziesiątków milionów nowych graczy. Jak powiedział dyrektor finansowy EA Blake Jorgensen:

Zaangażowanie było bardzo duże, liczba użytkowników naszych gier z dostępem online była na poziomie wręcz nadzwyczajnym. Chodzi głównie o FIFA, Madden, Apex Legends, The Sims i naszych gier mobilnych. Wszystko to znalazło odzwierciedlenie w naszych wynikach finansowych za pierwszy kwartał.

Apex Legends zarobił więcej w pierwszym kwartale niż kiedykolwiek od momentu premiery na początku 2019 roku. The Sims 4 również osiągnęło rekordową dzienną, tygodniową i miesięczną liczbę graczy dobijając łącznie do 30 milionów.

Najbardziej imponujący wynik miała FIFA, która dotarła do 7 milionów nowych graczy. Jest to dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Z kolei liczba graczy Madden NFL 20 była wyższa o 140% wyższa niż w zeszłym roku.

FIFA Ultimate Team, która już bardzo dobrze zarabia na EA zwiększyła jeszcze swoje dochody o 70% niż w tym samym kwartale poprzedniego roku. Według Jorgensena, tempo wzrostu FIFA Ultimate Team do 21 marca 2020 wynosiło 15%.

A jak to się przekłada na żywą gotówkę? EA zarobiło łącznie o 416 milionów dolarów więcej. Co przekłada się na łączy przychód na poziomie 1,1 miliarda dolarów. Jest to głownie zasługa graczy, którzy pozostali w domach z powodu kwarantanny.

Zobacz: Epic Games Store wprowadza nową funkcję do sklepu

EA zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja nie potrwa wiecznie, jednak spodziewa się, że część nowych graczy pozostanie wiernych marce.

Liczby robią niesamowite wrażenie, dla porównania 1 miliard w banknotach 100 dolarowych miałby wysokość prawie 10922 km.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię