Strona głównaGryAktualnościSony i Microsoft nie pokazali jeszcze najlepszych gier?

Sony i Microsoft nie pokazali jeszcze najlepszych gier?

Według plotek zarówno Sony, jak i Microsoft trzymają jeszcze asy w rękawach. Obie firmy nie zaprezentowały jeszcze wszystkich gier, które szykowane są na ich konsole nowej generacji. Czy szykuje się jakaś wielka zapowiedź?

Nie ma co się oszukiwać. Na razie ani Sony, ani tym bardziej Microsoft nie zachwycili liczbą i jakością zapowiedzianych gier na konsole nowej generacji. Jest kilka perełek, na które warto czekać, ale w ogólnym rozrachunku nie czuć, że to nowa generacja. Wiele gier wygląda jakby zostały żywcem wyjęte z PlayStation 4 i Xbox One. Brakuje też wielkich marek, dużych tytułów, które pociągnęłyby początkową sprzedaż obu urządzeń. Być może to celowe działanie. Prawdopodobnie Sony i Microsoft trzymają jeszcze asy w swoich rękawach.

Xbox Series X

Nie wszystkie gry zostały pokazane

Informacja pochodzi o Imrana Khana – jednego z prowadzących gamingowy podcast Kinda Funny Games, więc można ją uznać za dość wiarygodną. W trakcie jednego z ostatnich odcinków powiedział on:

– Z tego co słyszałem, to obie firmy mają w najbliższym miesiącu mówić o hardwarze, cenie, dostępności o tym podobnych rzeczach. Słyszałem też, nie wiem czy jeszcze w tym miesiącu, czy później, że mają też gry do pokazana. Nieważne czy pokażą je teraz, chwilę przed premierą konsol czy nawet po premierze, będą to rzeczy, które spowodują reakcję w stylu „o cholera, nie wierzę, że to pokazali” – powiedział Imran Khan.

Sony trzyma w tajemnicy jakieś gry?

W dalszej części rozmowy temat zszedł przede wszystkim na Sony i PlayStation 5. Zdaniem Khana Japończycy wciąż mają kilka ciekawych gier do pokazania od firm zewnętrznych. I nie chodzi o produkcje pokroju Resident Evil 8 czy Project Athia.

– Jest tego więcej. Trzymają w tajemnicy coś takiego, że jestem w szoku, że nie chcą tego ujawnić. Będzie to spore zaskoczenie gdy pokażą to w najbliższym czasie – dodał Khan.

Generalnie sytuacja jest dość dziwna. Obie konsole zadebiutują prawdopodobnie już za 4 miesiące – gdzieś pod koniec listopada 2020 roku. Myśl, że wciąż nie pokazano wszystkich gier jest zaskakująca. Co więcej, nadal nie znamy ceny PlayStation 5 i Xbox Series X. Oby wkrótce się to zmieniło.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię