Strona głównaWiadomościRozrywkaFilm Metro 2033 powstanie, ale wiele zmieniło się w projekcie

Film Metro 2033 powstanie, ale wiele zmieniło się w projekcie

Film na podstawie gry Metro 2033 zapowiedziano jeszcze w 2012 roku, jednak do tamtego momentu raczej niewiele o nim słyszano. Jak się okazuje produkcja, o ile tak możemy to nazwać, nadal trwa. Jednak od momentu ogłoszenia wiele się zmieniło.

Według serwisu Veriety rosyjska firma Gazprom Media wyprodukuje film na postawie książki Dimitrija Gluchowskiego Metro 2033. Fabuła filmu ma zostać również dostosowana do gry z 2010 roku. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku, a sama premiera jest zapowiedziana na 1 stycznia 2022 roku, choć ta dotyczy tylko Rosji. Nie ma informacji kiedy film miałby zostać wydany w innych krajach, oraz nie wiadomo kto ma być reżyserem. Brak również danych o aktorach.

Valery Fedorovich z Gazprom Media powiedział:

To projekt marzeń, najbardziej ambitny film na dużą skalę, jaki kiedykolwiek tworzyliśmy. Zamierzamy inwestować niespotykaną sumę w produkcję i promocję tego filmu zarówno w Rosji jak i za granicą.

Zobacz: Metro Exodus otrzyma pierwszy, duży dodatek fabularny – The Two Colonels. Twórcy zaprezentowali zwiastun

Glukhovsky przyznał, że w ciągu ostatniej dekady otrzymał wiele ofert, aby przekształcić Metro 2033 w film. I jak zapewnia większość z nich odrzucił.

W Rosji nie spotkałem żadnych producentów, którzy mogliby zrobić dobrą adaptację tej książki. wydawało się to po prostu niemożliwe. Teraz jednak poznałem zespół, któremu mogę powierzyć Metro.

W 2012 ogłoszono, że MGM uzyskał prawa do nakręcenia filmu Metro 2033, ale wygląda na to, że prawa te przejął Gazprom. Filmem miał zająć się F. Scott Frazier, który napisał scenariusz do xXx: Reaktywacja z Vinem Dieslem, a także został zaangażowany w produkcję filmu Gears of War. Teraz jednak wydaje się, że na tym stanowisku nastąpi zmiana.

Zobacz: Metro: to już oficjalne – trwają prace nad nową częścią serii

W grze Metro 2033 większość czasu spędzamy w tunelach metra, chodząc od stacji do stacji czasami wychodząc na toksyczną powierzchnię. Jak ma to wyglądać w filmie, przekonamy się.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVeriety
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię