Strona głównaGryFilm Rainbow Six coraz bliżej. Twórcy obsadzili już główną rolę Johna Clarka

Film Rainbow Six coraz bliżej. Twórcy obsadzili już główną rolę Johna Clarka

Produkcją zajmie się Paramount Pictures. Głównym punktem scenariusza ma być były żołnierz grupy specjalnej Seal.

Powieści, które wyszły spod pióra Toma Clancy’ego stanowiły świetny materiał nie tylko na filmy (Suma Wszystkich Strachów, Czas Patriotów, Polowanie na Czerwony Październik), ale również na gry komputerowe z serii Rainbow Six. Od 1998 roku powstało kilka części proponujących kampanię singleplayer, choć aktualnie Ubisoft postawiło na wariant sieciowy w Siege i jak dotąd zdaje egzamin.

I możliwe, że to dzięki popularności serii gier, a nie samego pisarza, powstaną kolejne dwa filmy z tego uniwersum. Variety poinformowało, że Paramount Pictures będzie odpowiedzialne za produkcję z Akivą Goldsman na czele ekipy. Znany jest także aktor, który odegra najważniejszą rolę w obydwu filmach.

Michael B. Jordan (Creed, Czarna Pantera) wcieli się w postać Johna Clarka, czyli ex-żołnierza z elitarnej grupy Seal wyznaczonej m.in. do zwalczania terroryzmu. Wystąpi on najpierw w Without Remors a później w tytułowym Rainbow Six.

Pierwszy film ma się skupiać wokół początku historii Clarka, być jego osobistym portretem i drogą do kariery żołnierza. Natomiast Rainbow Six uderzy w ton gry komputerowej Siege – zostanie dowódcą oddziału antyterrorystycznego. Można założyć, ze będzie sporo widowiskowych akcji odbijania zakładników, dużo wymiany ognia, wyważania drzwi i ofiar ścielących zakrwawioną podłogę.

Na razie film nie znajduje się jeszcze w fazie produkcji. Kompletowana jest obsada oraz prowadzone są rozmowy ze scenarzystami i reżyserami.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię