Strona główna Konsole Final Fantasy 7 Remake – akcja pierwszej części skupi się na Midgar

Final Fantasy 7 Remake – akcja pierwszej części skupi się na Midgar

Od pewnego czasu nie było tajemnicą, że Square Enix planuje wydanie remaku Final Fantasy 7 w postaci epizodów. Teraz wiemy już, że pierwsza z nich będzie osadzona w Midgar, co powiedzmy sobie szczerze jest dziwnym podejściem bo lokacja była małą częścią oryginalnej gry. To nasuwa pytanie, na ile części deweloper chce podzielić grę?

Pierwsza cześć Final Fantasy Remake ma pojawić się w marcu 2020. Jednak do tej pory nawet deweloperzy nie wiedzą jak będzie wyglądał dalszy podział gry na epizody i ile ich ostatecznie będzie. Producent gry Yoshinori Kitase zapytany o to prze serwis Kotaku odparł:

Nie możemy ujawnić wielu szczegółów na ten temat.

Zanim zaczęliśmy pracować nad tym, wiedzieliśmy, że będzie to duża ilość treści. Kiedy zaczęliśmy planować fabułę w pierwszym podejściu, uderzyło to nas ponownie. To wtedy zdecydowaliśmy, że skupimy się na Migdar i tym co dzieje się w tej lokacji. Niestety nie możemy powiedzieć nic więcej o przyszłych grach, ponieważ nie znamy samych siebie.

Zobacz: Final Fantasy VII Remake – poznaliśmy datę premiery

Według zapewnień twórców, pierwsza gra ma być tak duża, jak zwykły tytuł Final Fantasy, co nie jest chlebkiem z masłem. Obecnie deweloper kończy pierwszą część i planuje drugą. Jednak pomysł, że Final Fantasy 7 Remake ma trwać kilka lat, zanim doczekamy końca opowieści jest mocno ryzykowany i szalony.

Zobacz: Muzyka z serii gier Final Fantasy teraz dostępna na Spotify

Final Fantasy 7 Remake ma zostać wydany 3 marca 2020 na PS4. Square Enix planuje wydanie również gry w kilku wersjach.

Final fatasy 7 remake

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE