Strona głównaWiadomościFinal Fantasy XV na nowym zwiastunie w 4K

Final Fantasy XV na nowym zwiastunie w 4K

Pod względem graficznym, wersja Windows Edition ma być dopacowana w każdym calu. Twórcy chcą nas o tym przekonać w nowym zwiastunie, zawierającym fragmenty rozgrywki.

Najnowsza odsłona Final Fantasy XV w wersji na PC prężnie rozwija się pod okiem Hajime Tabaty (dyrektor Square Enix). Ma być lepsza od konsolowego pierwowzoru na wielu płaszczyznach gry, a w szczególności błyszczeć na tle oprawy graficznej. Aczkolwiek twórcy zapomnieli chyba o tym, że doskonalenie ustawień graficznych negatywnie wpłynie na wymagania sprzętowe.

Przedstawiciele Square Enix przyznali się, że ich dzieło będzie bardzo wymagające względem podzespołów, a wyjątkowo obciąży karty graficzne. Na potwierdzenie tych słów przetestowali FF XV na karcie Nvidii GTX 1080 Ti w najwyższych detalach i w rozdzielczości 4K, z aktywnym HDR. Jak się okazało, wspomniany GeForce nie był w stanie utrzymać stałych 60 kl/s.

Aby usprawiedliwić horrendalne wymagania gry, jej autorzy udostępnili nowy materiał przedstawiający piękno wyrenderowanego świata w 4K. Faktem jest, że rozgrywka wygląda zjawiskowo w najwyższej rozdzielczości, ale mimo wszystko nie do końca uzasadnia dławienia się jednej z najmocniejszych kart na rynku. Ciekawe jakie wymagania twórcy postawią przed graczami w sytuacji wyboru rozdzielczości w Full HD. Mamy nadzieję, że nie skopią optymalizacji, bo wówczas niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na uruchomienie Final Fantasy XV bez strachu o drastyczne spadki fps-ów. 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię