Strona głównaWiadomościFinal Fantasy XV z absurdalnymi wymaganiami sprzętowymi

Final Fantasy XV z absurdalnymi wymaganiami sprzętowymi

Final Fantasy XV na PC-tach stało się faktem. Gra zadebiutuje w 2018 roku. Square Enix przygotowuje ją w natywnej rozdzielczości 4K z obsługą standardu HDR10. Niestety, to oznacza absurdalnie wręcz wysokie wymagania sprzętowe.

Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby pograć w Final Fantasy XV w natywnej rozdzielczości 4K i z HDR10, to przede wszystkim musi się wyposażyć w odpowiedni monitor. Samo to jest już sporym wydatkiem. Jeśli zaś chodzi o podzespoły komputerowe, to rekomendowana specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Procesor: AMD Ryzen 7 1700 lub Core i7 3,4 GHz,
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1080 Ti,
  • Pamięć RAM: 16 GB,
  • Słuchawki: 5.1 lub 7.1,
  • Miejsce na dysku: 170 GB.

Tak, Square Enix chce, aby gracze Final Fnatasy XV mieli karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1080 Ti, które kosztują jakieś 3500 zł. Trzeba jednak zauważyć, że mowa o graniu w rozdzielczości 4K z obsługą HDR, więc wymagania są dość wysokie. Deweloper na razie nie zamierza zdradzać minimalnej specyfikacji, która pozwoli cieszyć się grą, ponieważ nie jest w stanie jej określić. Warto jeszcze wspomnieć aż o 170 GB miejsca na dysku. Z jednej strony może to szokować, ale tekstury w rozdzielczości 4K swoje ważą. Poza tym wersja na PC będzie miała kilka usprawnień, w tym tryb z widoku pierwszej osoby.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię