Strona głównaWiadomościPowstaje Age of Empires IV i jest to oficjalna informacja!

Powstaje Age of Empires IV i jest to oficjalna informacja!

W trakcie E3 Microsoft zapowiedział Age of Empires: Definitive Edition, czyli odświeżoną wersję kultowej strategii. Chociaż wielu graczy się ucieszyło, to jednak spora część liczyła na zupełnie nową odsłonę, okraczoną liczbą IV. Teraz się doczekali!

W trakcie Gamescon Microsoft oficjalnie zapowiedział Age of Empires IV, przy okazji prezentując trailer nowej produkcji. Niestety, na razie nie wiemy zbyt wiele na temat samej gry. Trafi ona na komputery z systemem Windows 10, co w praktyce oznacza umieszczenie jej w Windows Store. Za produkcję odpowiadać będzie kanadyjskie studio Relic Entertainment, które stworzyło między innymi Company of Heroes, Homeworld oraz Dawn of War. Może nie były to wielkie hity, ale widać, że w studiu drzemie spory potencjał. Więcej o Age of Empires IV mamy dowiedzieć się wkrótce.

[you tube=RYwZ6GZXWhA]

Przy okazji zapowiedzi czwartej odsłony, Microsoft zdradził, że Age of Empires: Definitive Edition ukaże się już 19 października na komputerach osobistych z systemem Windows 10. Już rozpoczęły się zapisy do beta testów, więc jeśli ktoś chciałby w nich uczestniczyć, to powinien udać się pod ten adres. Definitive Edition to nowa mechanika, przystosowana do dzisiejszych standardów, lepszy dźwięk i przede wszystkim lepsza grafika w rozdzielczości nawet 4K. Z czasem podobnych wydań mają doczekać się Age of Empires II oraz Age of Empires III.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię