Strona głównaWiadomościNvidia: PlayerUnknown’s Battlegrounds z nowymi funkcjami

Nvidia: PlayerUnknown’s Battlegrounds z nowymi funkcjami

Nvidia ogłosiła współpracę z Bluehole, dzięki której gra PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie wyglądała jeszcze lepiej na kartach GeForce GTX, a ich użytkownicy zyskają nowe funkcje.

Od teraz fani PlayerUnknown’s Battlegrounds w wersji PC mogą udostępniać swoje najlepsze momenty z rozgrywki za pomocą funkcji Nvidia ShadowPlay Highlights. Jest to narzędzie do automatycznej rejestracji najlepszych momentów z gier w formie filmów lub nieruchomych obrazów, a także wygodnego udostępniania tych materiałów w serwisach Facebook, YouTube lub Imgur.

PlayerUnknown’s Battlegrounds zyskał ogromną popularność jeszcze na etapie wczesnego dostępu, a prace rozwojowe nad grą wciąż trwają. Przed oficjalną premierą gry, zaplanowaną na ten rok, autorzy zwiększą jakość grafiki dodając obsługę funkcji Nvidia HBAO+ – zapewniającą realistyczny efekt cieni wokół obiektów i powierzchni.

Ten niezwykle popularny tytuł powstał jako mod do gry ARMA 3. Od tego stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier w 2017 roku – przez pięć miesięcy zagrało w nią ponad 8 milionów graczy. Niedawno gra PlayerUnknown’s Battlegrounds przeszła do historii, gdy w jednym momencie grało w nią 600 000 graczy w serwisie Steam. To osiągnięcie, które dotychczas można było przypisać tylko jeszcze jednej grze.

[you tube=cPKNe2d3sY0]

Zespół techniczny Nvidii współpracuje z Bluehole, dzieląc się wiedzą z zakresu tworzenia gier i pomagając we wdrożeniu najnowszych technologii graficznych i symulacji fizycznych. Nvidia udostępniła Bluehole między innymi własne biblioteki efektów, narzędzia programistyczne, dokumenty techniczne oraz próbki kodu źródłowego.

Obie firmy pracują od optymalizacją i stabilnością gry, a także nad wdrożeniem funkcji i technik dostępnych wyłącznie dla graczy z kartami graficznymi GeForce GTX w swoich komputerach. Są to m.in. technika SLI, sterowniki Game Ready, technika Nvidia G-SYNC, funkcja optymalizacji ustawień gier i współpraca z narzędziem realistyczny efekt cieni wokół obiektów i powierzchni..

Źródło: Nvidia

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

LuiN
Współtwórca GamingSociety.pl, redaktor naczelny największego polskiego serwisu o telekomunikacji - TELEPOLIS.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię