Strona głównaKonsoleFinal Fantasy XVI z kategorią PEGI 18

Final Fantasy XVI z kategorią PEGI 18

Według najnowszych informacji przekazanych przez Square Enix Final Fantasy XVI otrzymał kategorię PEGI 18. Jak zapewnia deweloper może się to jednak zmienić w przyszłości.

Final Fantasy XVI nie otrzymało jeszcze ostatecznej oceny ESRP i PEGI, ale tymczasowo PEGI przydzieliło grze kategorię wiekową 18. Oznacza to, że gra będzie przeznaczona wyłącznie dla dorosłych graczy. PEGI 18 odpowiada kategorii M nadawanej przez ESRB. Co ciekawe, ocena gry może jeszcze się zmienić, gra nie dotarła jeszcze do końcowych etapów produkcji.

Final Fantasy XVI

Przyznanie kategorii 18 dla jest czymś bardzo zaskakującym w przypadku serii Final Fantasy. Wygląda na to, że nowa gra będzie bardziej mroczna i krwawa w porównaniu z poprzednimi grami. XVI jest kolejnym dużym projektem Square Enix który trafi jako exclusive na PS5. Gra została oficjalnie ujawniona podczas ostatniego pokazu gier Sony.

Zobacz: Xbox xCloud – jak grać z wykorzystaniem tej usługi w Polsce?

Niedawno Jason Schreier stwierdził, że Square Enix pracuje nad Final Fantasy XVI od 2016 roku i zostanie ono uruchomione wcześniej niż oczekiwano. Oznacza to, że prace nad grą rozpoczęły się zaraz po premierze XV. Niektóre doniesienia sugerują, że za szesnastkę odpowiedzialna jest ekipa pracująca nad FXIV.

Oprócz Final Fantasy 16 Square Enix ma również wypuścić drugą część Final Fantasy VII Remake gdzieś w trakcie dziewiątej generacji konsol.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię