Strona głównaWiadomościFirma HTC planuje sprzedaż swojego zestawu VR - HTC Vive

Firma HTC planuje sprzedaż swojego zestawu VR – HTC Vive

Producent ten najmocniej zaznaczył swoją bytność na rynku telefonii komórkowej. Niestety, bycie na szczycie nie mogło trwać wiecznie i na ten moment firma HTC boryka się z problemami…

Które mogą doprowadzić do małego zamieszania wokół świetnego zestawu dla chętnych zakosztowania wirtualnej rzeczywistości – HTC Vive. Nie ma na ten moment informacji, która mogłaby potwierdzić słabą sprzedaż tego sprzętu. Kto jednak śledzi ruchy wiodących producentów telefonów komórkowych ten wie, że firmie tej nie powodzi się od paru lat najlepiej.

Sektor odpowiedzialny za smartfony i pochodne zalicza straty i część firmy poświęcona marce HTC Vive może już niedługo zostać odsprzedana konkurencji, lub nawet zniknąć. Wśród firm, które wiodą prym w technologii VR można zaliczyć SONY, produkujące swój komplet dedykowany konsoli PlayStation oraz Oculus Rift, którego właścicielem od dłuższego czasu pozostaje Facebook. Konkurencja nie poprawia stanu finansowego firmy, co mogło przejawić się w ostatnich cięciach cen, o których pisaliśmy zresztą całkiem niedawno.

Pozostaje trzymać kciuki za HTC lub liczyć na przejęcie technologii przez nowych inwestorów. Strata HTC Vive byłaby mimo wszystko dla graczy ciosem.

Źródło: gamespot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię