Strona głównaGryAż 1% światowej populacji gra w Fortnite’a. LoL może czuć się zagrożony

Aż 1% światowej populacji gra w Fortnite’a. LoL może czuć się zagrożony

Jak myślicie – ilu graczy uruchamia w ciągu miesiąca Fortnite’a? 20, 30, a może 50 mln? Okazuje się, że sporo więcej. Produkcja Epic Games zaraz poprawi najlepszy wynik Minecrafta i powoli zbliża się do rekordu League of Legends.

Epic Games ogłosiło, że w sierpniu w Fortnite’a zagrało w sumie 78,3 mln graczy na całym świecie. Tak, prawie 80 mln ludzi uruchomiło grę z gatunku Battle Royale. To trochę ponad 1% światowej populacji. Co setna osoba na świecie w  sierpniu grała w Fortnite’a! Robi wrażenie, prawda?

Jak ten wynik ma się do innych produkcji? Dla przykładu Minecraft w grudniu 2017 roku uzyskał wynik 74 mln miesięcznych graczy, więc minimalnie lepszy od produkcji Epic Games. Wciąż w miarę bezpieczną przewagę ma też League of Legends, które w jednym z miesięcy 2016 roku zostało uruchomione przez 100 mln osób.

Dzięki czemu Fortnite jest tak popularny? Po pierwsze, to zasługa samej gry, która przez cały czas jest aktualizowana. Epic Games dba o nowe elementy i wydarzenia, np. tworząc wielką fioletową kostkę, która rozpuszcza się w jeziorze. Nie można też zapominać o streamerach, którzy bardzo przyczynili się do wzrostu popularności Fortnite’a. W Polsce to między innymi Piotr 'izak’ Skowyrski, a na świecie Ninja, czyli największa gwiazda Twitcha.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię