Strona głównaGryFortnite pobił kolejny rekord. Tym razem ten najważniejszy dla dewelopera

Fortnite pobił kolejny rekord. Tym razem ten najważniejszy dla dewelopera

Fortnite, niczym Cristiano Ronaldo i Messi razem wzięci, bije rekord za rekordem. Najpopularniejsza w tym momencie gra multiplayer tym razem może pochwalić się tym, co chyba dla każdego dewelopera jest najważniejsze. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę.

W kwietniu tego roku, według firmy analitycznej Superdata, Fortnite przyniósł Epic Games aż 296 mln dolarów przychodu. Tym samym deweloper pobił swój własny rekord, który wynosił 223 mln dolarów (osiągnięto go miesiąc wcześniej). Dzięki temu Fortnite jest najlepiej zarabiającą grą Free-to-Play w historii. Co ważne, pieniądze te pochodzą zarówno od graczy komputerowych, konsolowych, jak i mobilnych.

Co ciekawe, jeśli chodzi o PC-ty, to pod względem przychodów Fortnite znajduje się dopiero na 5. miejscu. Wyprzedzają go takie produkcje jak League of Legends, Dungeon Fighter Online, Crossfire oraz Fantasy Wesward Journey Online II. Kolejne miejsca znajmują World of Warcraft, Hearthstone, World of Tanks, PUBG i CS:GO.

Jeśli chodzi o cały rynek, to w kwietniu tego roku przychody z gier komputerowych, konsolowych i mobilnych wyniósł aż 9,09 mld dolarów. To o wzrost o 23 procent rok do roku. Ciekawe jest to, że wciąż doskonale radzi sobie GTA V, które w kwietniu zanotowało wynik o 9 procent lepszy niż rok wcześniej. To już 12 kolejny miesiąc ze wzrostem przychodów z gry Rockstar Games.

Źródło: SuperData

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię