Strona głównaGrySteam Link nie dla iOS. Apple odrzucił aplikację Valve

Steam Link nie dla iOS. Apple odrzucił aplikację Valve

Kilka tygodni temu firma Valve zaprezentowała aplikację Steam Link, dzięki której można grać w gry ze Steama na telefonie lub tablecie. Appka trafiła już do użytkowników Androida. Jednak posiadacze sprzętów Apple będą musieli obejść się smakiem. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo nie zgodziła się na umieszczenie Steam Link w App Store.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że na początku Apple zaakceptował aplikację. Było to dokładnie 7 maja. Dwa dni później firma z Cupertino postanowiła jeszcze raz przyjrzeć się Steam Link, argumentując, że poprzednie sprawdzenie nie zostało dokonane przez odpowiedni zespół. Tym razem aplikacja została odrzucona z powodu „konfliktu biznesowego”. Valve próbowało się odwoływać od tej decyzji, ale bezskutecznie. Nie pomógł nawet argument, że w App Store są już podobne aplikacje.

Na ten moment nie wiadomo, co dokładnie spowodowało odrzucenie aplikacji. Być może Apple nie spodobało się to, że daje ona dostęp do innej platformy z grami i programami, bo tym przecież jest Steam. Poza tym trzeba pamiętać, że każdy zakup w aplikacji obłożony jest 30-procentowym podatkiem, który trafia do nadgryzionego jabłka. Tymczasem gry na Steamie można kupować, korzystając z ich własnego mechanizmu i tym samym obchodząc wymogi Apple. Może właśnie to było powodem odrzucenia aplikacji Steam Link? Na ten moment możemy jedynie gdybać.

Co gorsze, wygląda na to, że aplikacja nie zostanie poprawiona i ponownie dodana do App Store. Przedstawiciel Valve powiedział jedynie, iż ma nadzieję, że Apple w przyszłości zmieni swoją decyzję. To sugeruje, że konflikt nie dotyczy czegoś, co można szybko i łatwo zmienić. No cóż, użytkownicy iPhone’ów i iPadów muszą obejść się smakiem.

Źródło: The Verge

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię