Strona głównaGryAktualnościFortnite - rozmiar gry zmniejszony o ponad 60 GB

Fortnite – rozmiar gry zmniejszony o ponad 60 GB

Fani Fortnite’a właśnie zyskali miejsce na kilka sporych gier na swoich dyskach SSD. Epic Games zrobiło to, czego od Activision wymagano przez prawie rok.

Rozmiar gier wideo jest ostatni bardzo głośnym tematem wśród społeczności. Konsolowcy martwią się, że niewielkie dyski PS5 i XSX od razu trzeba będzie powiększać o dodatkową przestrzeń. Zwolennicy PC Master Race z bólem patrzyli na Call of Duty: Modern Warfare zajmujące ponad 200 GB wolnego miejsca. Deweloperzy powoli zaczynają adresować ten problem, a najnowszym tego przykładem jest Fortnite.

Zobacz: PUBG dostanie tryb z 60 FPS-ami na PS4 Pro i Xbox One X

Obok niedawnego debiutu Fortnitemares 2020 do gry trafiła jeszcze jedna, znacznie większa zmiana. Wersja PC dostała wyjątkowo duży, ważący blisko 30 GB update. Epic poinformował na Twitterze, że jest to aktualizacja będąca optymalizacją gry.

W rezultacie Fortnite nie zajmuje teraz nawet 30 GB. Jest to spadek o ponad 60 GB względem poprzedniej wersji gry. Powinno bardzo ucieszyć to wielu graczy i pozwolić im na instalowanie gry na SSD bez obaw o kolejne, obszerne aktualizacje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię