Strona głównaGryAktualnościFortnite się kończy? Zarobił w styczniu o połowę mniej niż w grudniu

Fortnite się kończy? Zarobił w styczniu o połowę mniej niż w grudniu

Fortnite się kończy? Takie możemy odnieść wrażenie z najnowszego raportu SuperData za styczeń 2019 roku. Wynika z nich, że produkcja Epic Games z miesiąca na miesiąc zarobiła o połowę pieniędzy mniej.

Firma SuperData opublikowała raport, w którym podaje szacowane zarobki gier w styczniu 2019 roku. Do tej pory niekwestionowanym liderem na konsolach i PC-tach był Fortnite, czyli hit ostatnich wielu miesięcy. Ale z tym już koniec. Wygląda na to, że Epic Games ma spory problem, który pojawił się już przed premierą Apex Legends.

Zobacz: Epic planuje wpompować 100 milionów dolarów w nagrody turniejów Fortnite

Z opublikowanych danych wynika, że w styczniu 2019 roku Fortnite zarobił aż o 48% mniej niż w grudniu 2018 roku. Spadek o połowę z miesiąca na miesiąc jest bardzo niepokojący. Co ważne, stało się to jeszcze przed premierą Apex Legends, więc możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w lutym będzie jeszcze gorzej. Pomimo tego Fortnite nadal zarobił więcej niż rok temu.

Co się stało, że gra Epic Games zanotowała taki spadek? Na pewno nie Apex Legends, bo ten zadebiutował dopiero w lutym. W takim razie co? Powodów może być kilka. Po pierwsze, graczom powoli może nudzić się w granie w Fortnite’a. Po drugie, ostatnie aktualizacje nie zawsze podobały się użytkownikom. Epic Games gdzieś się pogubiło i wprowadzane nowości częściej irytują niż bawią. Czy to oznacza koniec Fortnite’a? Do tego jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale niczego nie można wykluczyć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię