Strona głównaGryAktualnościSzefowie EA i Activision na liście najbardziej przepłaconych prezesów

Szefowie EA i Activision na liście najbardziej przepłaconych prezesów

Organizacja non-profit „As You Sow” opublikowała listę najbardziej przepłaconych prezesów na świecie. W zestawieniu znaleźli się CEO dwóch wielkich firm gamingowych – Electronic Arts oraz Activision.

Organizacja „As You Sow” przygotowała zestawienie najbardziej przepłaconych prezesów dużych firm. Kolejność opiera na wyliczeniach, w których bierze pod uwagę pensje szefów dużych firm w porównaniu z medianą zarobków pracowników. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Ronald F. Clarke z Fleector Technologies Inc, ale na liście znajdują się także szefowie Disneya, Discovery, czy też Netflixa. W TOP 100 znalazło się miejsce także dla CEO Electronic Arts oraz Activison.

Bobby Kotick, prezes Activision, znalazł się na 45. miejscu w zestawieniu najbardziej przepłaconych prezesów na świecie. Co roku zarabia on około 28 mln dolarów, co – według wyliczeń „As You Sow” – jest kwotą o 13 mln za dużą. W porównaniu z przeciętnym pracownikiem stosunek jego zarobków wynosi aż 301:1. Z kolei prezes Electronic Arts – Andrew Wilson, zarobił 35 mln dolarów, co jest sumą zawyżoną o 19 mln dolarów. Stosunek jego zarobków do mediany zarobków pracowników to 371:1. Dzięki temu znalazł się na 98. miejscu.

Niedawno obie firmy opublikowały swoje wyniki finansowe. Activision Blizzard miało rekordowy rok, ale pomimo tego firma postanowiła zwolnić około 8% swoich pracowników. Dlatego też organizacja zrzeszająca pracowników gamedevu domaga się zwolnienia Bobbyego Koticka. Z drugiej strony EA nie miało najlepszego kwartału. Zawiodła przede wszystkim sprzedaż Battlefielda V.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię