Strona głównaGryAktualnościFortnite – tryb Performance poprawi wydajność gry na słabszym sprzęcie

Fortnite – tryb Performance poprawi wydajność gry na słabszym sprzęcie

Dobra wiadomość dla graczy Fortnie, których komputery nie pozwalały cieszyć się płynną rozgrywką. Testy alfa nowego trybu zaczynają się już jutro. Na ile dodatkowych klatek mogą liczyć gracze?

Jeżeli Twój komputer nie daje rady podczas gry w Fortnite to mamy dobrą wiadomość. Epic Games potwierdziło, że wkrótce do gry trafi tryb wydajności, który poprawi wydajność gry na starszych i słabszych komputerach.

Zobacz: Rocket League – rusza zimowe wydarzenie Frosty Fest

Tryb Performance będzie dostępny w Battle Royale i Creative. Będzie go można uruchomić z poziomu menu gry i wyłączyć w dowolnym momencie. Włączenie wymaga jednak ponowne uruchomienie gry. Deweloper obiecuje, że zwiększy on liczbę klatek na sekundę i skrócić czas ładowania gry, Umożliwi także rezygnację z ładowania tekstów o wysokiej rozdzielczości, co uwolni 14 GB danych na dysku.

Tryb wydajności uzyskano dzięki obniżeniu jakości grafiki w celu zwiększenia liczby klatek na sekundę i jest świetnym sposobem na to żeby użytkownicy mogli wskoczyć w świat gry. Wraz z opcją odinstalowania tekstur w wysokiej rozdzielczości gracze mogą teraz wejść do gry znacznie szybciej i cieszyć się grą zgodnie z przeznaczeniem.

Epic nie wyszczególnił, co dokładnie zmieni tryb ani jak, ale dostarczył kilka przykładów przyrostu liczby klatek. W trybie 720 jest ona znaczna.

Fortnite

Obraz w trybie performacne rzeczywiście jest gorszej jakości i ma nieregularne brzegi, ale to mały koszt za więcej klatek na słabszych komputerach.

Fortnite Performance

Będziecie korzystać?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię