Strona główna Gry Aktualności Fortnite – z gry znikają wozy policyjne. Dlaczego?

Fortnite – z gry znikają wozy policyjne. Dlaczego?

Epic Games zdecydowało się na usunięcie z Fortnite’a wozów policyjnych. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, to prawdopodobnie chodzi o falę zamieszek, jaka przelewa się przez Stany Zjednoczone.

Chociaż gry postrzegamy głównie przez pryzmat rozrywki czy esportu, to nie sposób całkowicie uniknąć w nich tematów społecznych czy politycznych, jak chociażby zamieszki w Stanach Zjednoczonych. Niektóre firmy jednoznacznie wsparły ruch Black Live Matters, a inne wolą tematu unikać. Prawdopodobnie gdzieś po środku umieścimy Epic Games. Czemu? Ostatnia aktualizacja Fortnite usunęła z trybu Battle Royale wozy policyjne i tym samym z pojazdów nie można już korzystać w trakcie meczów. Nie trudno się domyślić, że ma to związek właśnie z zamieszkami w Minneapolis, które wybuchły po śmierci George’a Floyda.

Fortnite

W Fortnite znikają samochody policyjne

Co prawda nie zostało to w żaden sposób potwierdzone przez Epic Games, ale wozy policyjne prawdopodobnie zostały usunięte z powodu zamieszek, które rozpoczęły się w Minneapolis. Wybuchły one z powodu śmierci George’a Floyda z rąk jednego z policjantów. Być może twórcy Fortnite’a nie chcieli, aby gracze w jakikolwiek sposób mogli wykorzystywać policyjne samochody do manifestowania swoich przekonań. Co prawda może to być też zwykły przypadek, ale raczej trudno w to uwierzyć

Według Wall Street Journal usunięcie wozów policyjnych z gry Fortnite nie ma być ze strony Epic Games postawienie się po którejkolwiek ze stron barykady w tym konflikcie. Firma unika komentarza politycznego w tej sprawie, nie chcąc się nikomu narazić. Według dziennikarzy to wyłącznie „przejaw wrażliwości w związku z trudnym tematem”.

Rzecz w tym, że w mojej ocenie gracze i tak mogą odebrać to jako jakiegoś rodzaju manifest. W końcu samochody w Fortnite nie zostały usunięte bez powodu. Jakieś powodu stały za tą decyzją, a gracze raczej nie należą do szczególnie wyrozumiałych. Pokazały to między innymi recenzje The Last of Us Part II w serwisie Metacritic. Sam fakt, że o tym piszemy pokazuje, jakie emocje wywołuje sam temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE