Strona głównaWiadomościFortnite zaczyna ścigać PlayerUnknown's Battlegrounds? Liczba graczy imponuje

Fortnite zaczyna ścigać PlayerUnknown’s Battlegrounds? Liczba graczy imponuje

Chociaż nie mamy tu do czynienia z łamiącą wiadomością, to trzeba przyznać że jest nieźle.

Nie tak dawno informowaliśmy o zarzutach firmy BlueHole – dewelopera gry PlayerUnknown’s Battlegrounds dotyczących splagiatowania trybu rozgrywki dodanego do gry Fortnite. Najwyraźniej wrzawa ta nie zaszkodziła Epic Games, liczba graczy którzy do tej pory uruchomili najpopularniejszą ich produkcję jest całkiem imponująca.

7 milionów – brzmi dobrze. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż mowa tu o wszystkich graczach, którzy kiedykolwiek uruchomili Fortnite. Nie ma tu też wyszczególnienia trybu Battle Royale, tak więc mimo iż suma graczy wygląda przyjemnie – walka o detronizację PUBG trochę potrwa. Jak wyglądają liczby w przypadku tego konkurenta?

Serwis SteamSpy podaje, że grę kupiło już 13 milionów ludzi na całym świecie. W ostatnich 2 tygodniach o kurczaka zagrało 10 milionów a w dniu wczorajszym ilość jednocześnie strzelających do siebie śmiałków wynosiła około 1655000.

 Czy doczekamy momentu, kiedy Fortnite przebije te liczby? Niekoniecznie, jednak z całą pewnością możemy stwierdzić jedno – najlepszy wybór to mieć wybór a konkurencja wśród gier oferujących tryb Battle Royale odbije się na graczach tylko i wyłącznie pozytywnie!

Źródło: twitter / Fortnite, SteamSpy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię