Strona głównaGryAktualnościFrostpunk 2 na pierwszym zwiastunie

Frostpunk 2 na pierwszym zwiastunie

Survival Frostpunk doczeka się kontynuacji. Studio 11 bit zapowiedziało dzisiaj Frostpunk 2 i udostępniło zwiastun gry.

Akcja Frostpunk 2 będzie rozgrywała się 30 lat po wydarzeniach z jedynki. Nowy materiał prezentujący grę nie wyjaśnia zbyt wiele, choć wygląda na to, że ocaleni wciąż szukają nowych źródeł energii. Nowym źródłem energii ma być ropa naftowa, co rozwinie zupełnie nową gałąź przemysłu wydobywczego.

Zobacz: Battlefield 4 – EA rozdaje DLC za darmo

Po raz kolejny powinniśmy stać przed koniecznością dokonywania trudnych wyborów oraz dysponować ograniczoną ilością zasobów. W komunikacie prasowym Jakub Stolarski opisał swoja wizję Frostpunk 2, gracze powinni spodziewać się ogromnego wachlarza wyborów dających swobodę w kształtowaniu społeczeństwa i miasta, jednak obarczonych konsekwencjami tych wyborów.

Frostpunk 2, tak jak poprzednik, opiera się na konfliktach – przetrwanie kontra ludzkie wartości, życie kontra arktyczny mróz. Ale co najważniejsze, dodaje nową warstwę, która jest obecna w wielu aspektach gry – czy to w polityce, czy w społeczeństwie, czy w postępie technologicznym – w konflikcie między ludźmi a ich naturą.

Pierwsza cześć była zgrabnym city-builderem, który łączył budowanie z koniecznością zarządzania infrastrukturą oraz kształtowaniem społeczeństwa. Jeżeli chcielibyście spróbować to od dzisiaj do 16 sierpnia macie okazję zagrać. Wystarczy wejść TUTAJ.

Frostpunk 2 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale potwierdzono, że pojawi się na Steam, GOG i Epic Games Store.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię