Strona głównaEsportGames Clash Masters w tym roku w dwóch miastach Polski

Games Clash Masters w tym roku w dwóch miastach Polski

Turniej Games Clash Masters, na którym gościliśmy w zeszłym roku, niespodziewanie się rozrasta! W 2020 na fanów CS-a w Polsce czekają nie jeden, a dwa turnieje spod znaku GCM.

W tym roku oprócz Gdyni, turniej Games Clash Masters po raz pierwszy pojawi się w Gliwicach jako Games Clash Arena Gliwice. Ta edycja odbędzie się w dniach od 5 do 7 czerwca w Hali Arena Gliwice. Pula nagród tej edycji, podobnie jak turnieju w Gdyni, wyniesie 100 tysięcy dolarów, a powalczą o nią nie tylko zespoły z Polski, ale też ekipy zagraniczne. Pierwszy dzień rozgrywek będzie zamkniętą dla publiczności fazą grupową, natomiast faza play-off, rozgrywająca się w sobotę oraz niedzielę, będzie miała charakter otwarty.

Do Gdyni profesjonalny CS powróci natomiast w dniach 11-13 września jako Games Clash Masters Gdynia i będzie to już trzecia edycja turnieju w tym mieście. Oba turnieje będą miały swoje oficjalne transmisje zarówno po polsku jak i angielsku. Tutaj pojawi się pewna nowość, ponieważ na oba turnieje zawitają zagraniczni eksperci.

Finały obu tegorocznych edycji będą gościć osiem zespołów. Sześć z nich dostanie zaproszenia, natomiast dwie pozostałe będą walczyć o swoje miejsca w zamkniętych kwalifikacjach. Aby się w nich znaleźć, trzeba będzie otrzymać zaproszenie – dotyczy to siedmiu ekip, do których dołączy jedna z kwalifikacji otwartych. Harmonogram i szczegóły zapisów do kwalifikacji otwartych zostaną ogłoszone wkrótce.

Na zakończenie – aftermovie z turnieju Games Clash Masters Gdynia 2019:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię