Strona głównaGryE3 2020 bez Geoffa Keighleya - czas na zmiany w formule imprezy

E3 2020 bez Geoffa Keighleya – czas na zmiany w formule imprezy

Geoff Keighley oświadczył, że nie weźmie w tym roku udziału w targach E3. Uważa on, że impreza powinna się zmienić i być bardziej cyfrowa oraz globalna.

Jakiś czas temu Sony poinformowało, że nie będzie brało udziału w tegorocznych targach E3 w Los Angeles. Teraz podobne oświadczenie wystosował Geoff Keighley, organizator gali Game Awards. Tym samym będzie to pierwsze od 25 lat E3, w którym Keighley nie weźmie udziału.

O swojej decyzji poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Według niego E3 powinno się zmienić i być wydarzeniem bardziej cyfrowym oraz globalnym. W obecnej wersji jest zamknięte i ograniczone do przestrzeni centrum konferencyjnego w Los Angeles. W oświadczeniu przekazanym do gazety The Washington Post dodał, że ma wiele pomysłów na rozwój imprezy oraz to w jakim kierunku powinna ona ewoluować. Na razie woli jednak poczekać i zobaczyć jak dalszy rozwój E3 widzi ESA.

Zobacz: Oscary 2020: Joaquin Phoenix z nagrodą za Jokera! Oto zwycięzcy

Zobacz: Wirtualna rzeczywistość będzie sposobem na spotkania ze zmarłymi?

W zasadzie obecność  Keighleya na E3 można traktować bardziej w roli ciekawostki i wieloletniej tradycji. Nie wiadomo jednak kto poprowadzi E3 Coliseum oraz E3 Judges Week, które dotąd były prowadzone przez Keighleya. Jest to jednak sygnał dla organizatorów, że formuła imprezy powinna się zmienić, bo inaczej może czekać ją powolna śmierć z powodu braku zainteresowania ze strony producentów i wydawców.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię