Strona głównaGryGames Done Quick - kolejna akcja graczy by zebrać pieniądze do walki...

Games Done Quick – kolejna akcja graczy by zebrać pieniądze do walki z COVID-19

GDC, lub jak kto woli, Games Done Quick, to organizowana co kilka miesięcy impreza charytatywna, na której speedrunnerzy ogrywają gry najszybciej jak potrafią, a widzowie wpłacają pieniądze na szczytny cel. W tym roku ten mógł być tylko jeden – wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Tegoroczna edycja Games Done Quick potrwa od dzisiaj do niedzieli. Z okazji aktualnego “celu” zbiórki wydarzenie zmienia nazwę na Corona Relief Done Quick. Poprzednia edycja GDC zebrała ponad 3 miliony dolarów na walkę z rakiem i coś nam się wydaje, że kwota, którą niewątpliwie uda się zebrać w ten weekend może być jeszcze wyższa.

Zobacz: Gracze rozdają kopie Final Fantasy 7 Remake osobom poszkodowanym przez koronawirusa

Stream z wydarzenia możecie śledzić tutaj. Z wiadomych przyczyn ta edycja nie mogła zebrać wszystkich uczestników fizycznie w jednym miejscu, dlatego w ciągu jej trwania gospodarz streama będzie się zmieniał, ale wszyscy będą się łączyć z głównym kanałem. Gdybyście chcieli sobie zaplanować wcześniej, kogo chcecie oglądać, w tym miejscu znajdziecie rozpiskę godzinową.

Mimo wszystkich problemów, organizatorzy GDQ planują jeszcze w tym roku jedną, “fizyczną” edycję wydarzenia. Ma ona się odbyć 16 sierpnia, ale biorąc pod uwagę, że coraz więcej krajów otwarcie mówi o zakazie organizowania imprez masowych “do odwołania” (czy raczej – do wynalezienia szczepionki), plan ten raczej może się nie powieść. Całkiem niedawno organizatorzy Gamescom 2020 ogłosili odwołanie tegorocznej edycji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię